Վերջերս անցկացված հետազոտության տվյալներով, կալիֆորնիացի յուրաքանչյուր տասներորդ ուսանողը անտուն է, գրում է Laist-ը:
Կալիֆորնիայի համալսարանի անցկացրած հետազոտությունը ցույց է տվել, որ բոլոր ուսանողների  8 տոկոսից  12 տոկոսը (մոտ 460 000) անտուն է: Զեկույցում նաեւ ասվում է, որ   21 տոկոսից մինչեւ 24 տոկոսը «մթերային վտանգավորության» գոտում է:
Հետազոտության արդյունքները հիմնված են գրեթե   5 հազար ուսանողի պատասխանների եւ դասախոսների հետ նրանց զրույցների վրա:
Համալսարանի ռեկտորի խոսքով, մեքենաներում ապրող կամ քաուչսերֆինգով զբաղվող շատ ուսանողներ իրենց նույնիսկ անտուն չեն համարում: Խնդիրը նաեւ այն է, որ ուսանողների մեծամասնությունը չգիտե օգնության ծրագրերի մասին, որոնք համալսարանը կարող է առաջարկել անապահովներին: Այդ մասին հայտնել է հարցվածների մոտ 49 տոկոսը:

По результатам недавнего исследования, каждый десятый калифорнийский студент является бездомным, пишет Laist.
Исследование, проведенное Университетом штата Калифорния, показало, что от 8% до 12% всех их студентов (около 460 000) являются бездомными. В докладе также говорится, что от 21% до 24% находятся в зоне «продовольственной опасности».
Результаты исследования основаны на ответах почти 5 тысяч студентов и разговорах с преподавателями.
По словам ректора университета, множество студентов, живущих в машине или занимающихся каучсерфингом, даже не считают себя бездомными. Также проблема состоит в том, что большинство студентов не знает о программах помощи, которые университет может предложить малоимущим. Об этом заявили около 49% опрошенных.