Մոսկվա-Երեւան երթուղու ավտոբուսի վթարի հետեւանքով զոհված Հայաստանի քաղաքացի Արեւիկ Լունոնյանի մարմինը, որն Ուկրաինայում էր բնակվում, ազգականները տարել են: Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է ԱԻ նախարարության Հյուսիսային Օսիայի գլխավոր վարչության ներկայացուցիչը:
Նա տեղեկացրել է, որ ազգականներին են հանձնել նաեւ մյուս երեք զոհերի՝ Ռոստովի մարզի բնակիչների աճյունները:
Հոկտեմբերի 14-ին, ժամը 04:30-ին Հյուսիսային Օսիայում Մոսկվա-Երեւան երթուղու ավտոբուսի վթարի հետեւանքով 5 մարդ է զոհվել, որոնցից երկու Հայաստանի քաղաքացիներ են, երեքը՝ Ռուսաստանի:
Լունոնյան Ա.Պ., ծնվ. 1960թ., Հայաստանի քաղաքացի
Պողոսյան Յու.Ս., ծնվ. 1960թ., Հայաստանի քաղաքացի
Լազուկին Ա.Վ., ծնվ. 1968թ., Ռուսաստանի քաղաքացի
Պանչենկո Վ.Մ., ծնվ. 1973թ., Ռուսաստանի քաղաքացի
Մամչենկո Ս.Ս., ծնվ. 1999թ., Ռուսաստանի քաղաքացի
ՌԴ ԱԻ նախարարության օդանավը հոկտեմբերի 14-ին Երեւան փոխադրեց վթարի հետեւանքով 29 տուժածների: Հայաստան հասցվեց նաեւ ավտոբուսի զոհված վարորդ Յուրա Պողոսյանի դին:

Тело погибшей в ДТП с участием автобуса Москва-Ереван гражданки Армении Аревик Лунонян, которая проживала в Украине, забрали родственники. Об этом сообщил РИА Новости представитель главного управления МЧС по Северной Осетии.
Он также проинформировал, что родственники забрали тела троих погибших жителей Ростовской области.
ДТП с участием пассажирского рейсового автобуса Москва — Ереван и грузовика произошло 14 октября около 04:00 на трассе в Правобережном районе Северной Осетии.
В результате столкновения погибли пять человек – трое граждан России и двое граждан Армении:
Лунонян А.П., 1960 г.р., гражданка Армении
Погосян Ю.С., 1960 г.р., гражданин Армении
Лазукин А.В., 1968 г.р., гражданин России
Панченко В.М., 1973 г.р., гражданин России
Мамченко С.С., 1999 г.р., гражданин России
Самолет МЧС России 14 октября доставил в Ереван 29 пострадавших в результате ДТП. В Армению также было доставлено тело погибшего Юрия Погосяна.