«Հանուն սոցիալական արդարության» (ՀԱՍԱԿ) կուակցությունը սույն թվականի նոյեմբերի 15–ին պաշտոնապես գրանցվել է ՀՀ արդարադատության նախարարության պետական ռեգիստրի գործակալությունում:
Կուսակցությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ՀԱՍԱԿ-ը ձեւավորվել է այս տարվա օգոստոսին եւ ակտիվորեն շարունակում է համալրել իր շարքերը նոր համախոհներով:
«Կուսակցության գաղափարախոսությունը սոցիալ-պահպանողական է, որը ենթադրում է մեծամասնության համար ընդունելի, աստիճանաբար կատարվող դրական փոփոխությունների քաղաքականություն եւ հարուստների ու աղքատների միջեւ գոյացած ահրելի տարբերության կրճատում:
Սոցիալ-պահպանողական գաղափարախոսությունը միտված է պետության բազմակողմանի զարգացմանը` ազգային արժեքների հարատեւմամբ: Այս գաղափարախոսության հիմնական խնդիրն է՝ ստիպել տնտեսությանը աշխատել ի շահ մարդու:
Նշենք, որ կուսակցությունը մոտ ժամանակներս նիստ է անցկացնելու, որին մասնակցելու են կուսակցության անդամները եւ համախոհները: Նիստի օրակարգում որպես գլխավոր հարց քննարկվելու է գալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու ձեւաչափը, ինչպես նաեւ կուսակցության հետագա ծրագրերը: Նիստի մասին ՀԱՍԱԿ-ը կտեղեկացնի նախապես»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Партия «Во имя социальной справедливости» зарегистрирована Агентством государственного регистра Министерства юстиции Армении.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в офисе партии, «Во имя социальной справедливости» была сформирована в августе текущего года и активно продолжает пополнять свои ряды новыми единомышленниками.
«Идеология партии – социально-консервативная, что предполагает приемлемую для большинства политику постепенных положительных изменений и сокращение огромной разницы, существующей между богатыми и бедными», - отмечено в сообщении.
В нем также подчеркнуто, что социально-консервативная идеология нацелена на многостороннее развитие государства, а основная ее задача – заставить экономику работать во благо человека. В ближайшее время состоится съезд партии. Главный вопрос, который будет на нем обсужден – формат участия «Во имя социальной справедливости» в предстоящих парламентских выборах, а также дальнейшие планы.