«Ոսկե անձրեւ», սեքս սպասուհիներ, «բունգա- բունգա», միկրոբոֆոբներ՝ Թրամփն ամենեւին էլ միակ նախագահը չէ, որի տարօրինակ սեռական վարքագծի մասին լուրեր են պտտվում»,- գրում է The Daily Beast–ի վերլուծաբան Էրին Գլորիա Ռայանը։
Այս շաբաթ BuzzFeed-ն ու CNN–ը հրապարակեցին չստուգված դոսյեի տարբեր տարբերակներ։ Բացի ամենայնից դոսյեում ասվում էր, որ ԱՄՆ ընտրված նախագահը ժամանակին ռուս մարմնավաճառների հետ է զվարճացել ՝ իրար վրա միզելու խաղերով, որ Պուտինն այդ մասին տեսագրություն ունի, որով մտադիր է ազդել Թրամփի վրա»,- ասվում է հոդվածում։
«Թրամփն իհարկե հերքել է այդ ամենը՝ ասելով որ դա «ֆեյքային նորություն» է, ու հավելել, որ ինքը երբեք չէր վճարի մարմնավաճառներին, որ նրանք ռուսական հյուրանոցներում մեկը մյուսի վրա միզեին, քանի որ ինքը միկրոբոֆոբ է, նաեւ գիտի, որ հյուրանոցներում ամենուրեք մինի տեսախցիկներ են», ասում է հեղինակը, նշելով որ «Թրամփի ասածները մտահոգիչ են, առավել եւս հաշվի առնելով, որ նա աշխարհով մեկ մի քանի հյուրանոցներ ունի»։
Բայցևայնպես Թրամփն իհարկե աշխարհի միակ առաջնորդը չէ, ում պահարանում «կմախքներ են պահվում»։
Օրինակ Ուգանդայի բռնապետ Իդի Ամինի մասին, որը մեղավոր էր 400 հազար մարդու մահվան համար, ասում էին, որ նա 5 կանանցից25 երեխա ուներ։ Նաեւ՝ 33 սիրուհի, որոնցից ուներ եւս 34 երեխա։
Իտալիայի վարչապետ Բեռլուսկոնիին մեղադրում էին անչափահասների հանդեպ ոտնձգությունների մեջ՝ ասում էին, թե նա սեռական հարաբերություններ է ունեցել 17-ամյա մարմնավաճառի հետ՝ Ռուբի Ռուբակուորի բեմական կեղծանունով։ Ասում էին նաեւ, իբրև նա բարձրաստիճան անձանց հետ սեքս երեկույթներ էր կազմակերպում՝ պրոֆեսիոնալ մարմնավաճառների մասնակցությամբ»։
«2013-ին Մուամար Քադաֆիի կամերդիները պնդում էր, որ լիբիացի բռնապետը պաթոլոգիական կախում ուներ «վիագրայից» ու գրեթե անդադար սեքսով էր զբաղվում։ Ասում են, իբրև նա դպրոցական աղջիկների էր իր մոտ պահում, որպես սեքս ստրկուհիներ, նաեւ սեռական հարաբերություններ ուներ մանկահասակ տղաների հետ ու ոտնձգություններ էր թույլ տալիս նույնիսկ օտարերկրյա դիվանագետների կանանց հանդեպ», գրում է Ռայանը։
Ադոլֆ Հիտլերի մասին ասում էին, որ նա միկրոբոֆոբ էր, շարունակում է լրագրողը։ Բայց ի տարբերություն Թրամփի՝ նա խուսափում էր սեռական շփումներից, վախենալով վարակվել։
«Եվ չմոռանանք Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի մասին, որի անձնական կյանքը գաղտնի է պահվում, բայց դրա շուրջ բազմաթիվ լուրեր են պտտվում։ Նա ուներ կին, որից երկու երեխա ունի, բայց հետո այդ կինը սկսեց քիչ հայտնվել հանրությանը։ Շատերը կարծում էին, թե նա մահացել է, բայց հանկարծ նա կարճ ժամանակով հայտնվեց, որ բաժանվի Պուտինից։ Ասում են, թե Պուտինն այդ ընթացքում կապ ուներ նախկին մարմնամարզուհու հետ, որի հետ ծանոթացել էր, երբ նա դեռ դեռահաս էր։ Ասում են, իբրեւ նրանք համատեղ երեխաներ ունեն ։ Անցած տարի էլ Page Six–ը գրել էր, որ Պուտինը «մեծ կրծքերով» նոր ընկերուհի ունի ՝ 23-ամյա աղջիկ, որը Պուտինի ծննդյան օրվա առթիվ սեքսուալ օրացույցում էր նկարահանվել, երբ դեռ նոր էր ավարտել դպրոցը»,- ասվում է հոդվածում։
Բայց դե լուրերն էլ են տարբեր լինում՝ եթե Պուտինի կամ Ամինի մասին լուրերը նույնիսկ ինչ-որ չափով ամրապնդում են նրանց «առնական» իմիջը, ապա Թրամփի մասին լուրը դժվար թե նույն ներգործությունն ունենա։ «Մեզի հոտը դժվար է վերացնել, մանավանդ եթե այն ներծծվում է ներքնակի կամ հեղինակության մեջ։ Բայց կարող էր եւ ավելի վատ լինել»։

«Золотой дождь», секс-служанки, «бунга-бунга», собратья-микробофобы - Трамп далеко не единственный среди президентов и диктаторов, о чьем странном сексуальном поведении ходили слухи», - пишет обозреватель The Daily Beast Эрин Глория Райан, передает Inopressa
В начале этой неделе BuzzFeed и CNN опубликовали разные версии непроверенного досье. Помимо всего прочего, «в досье утверждалось, что избранный президент США забавлялся играми с мочой вместе с российскими проститутками, что существует видеозапись, а Владимир Путин пользуется тем, что владеет этой видеозаписью, чтобы оказывать влияние на Трампа», - говорится в статье.
Трамп, со своей стороны, «заявил, что досье - это «подложная новость» и, кроме того, он никогда не стал бы платить проституткам за то, чтобы они мочились друг на дружку в номере российского отеля, потому что он микробофоб и знает, что в отелях повсюду мини-камеры», передает автор, замечая, что это «мысль настораживающая, тем более, когда об этом говорит владелец нескольких отелей».
Трамп - далеко не единственный, о ком ходят подобные слухи. В истории нелегко найти лидеров без «скелетов в шкафу», особенно если это руководители с деспотичными замашками.
Так, угандийский диктатор Иди Амин, который, по некоторым версиям, был виновен в смерти 400 тыс. человек, имел 25 детей от пяти жен. По слухам, у него также было 33 любовницы, которые родили ему еще 34 ребенка.
Премьер-министр Италии Берлускони «обвинялся в подстрекательстве несовершеннолетней - 17-летней марокканки-проститутки со сценическим псевдонимом Руби Рубакуори - к сексуальным отношениям», говорится в статье. Позднее всплыли другие утверждения, «в том числе версия, что Берлускони и еще несколько видных итальянских деятелей мужского пола часто устраивали секс-вечеринки с первоклассными профессионалками секс-индустрии», пишет автор.
«В 2013 году камердинер Муаммара Каддафи утверждал, что ливийский диктатор был патологически зависим от «виагры» и почти беспрерывно занимался сексом», - говорится в статье. «В одной книге о диктаторе утверждалось, что Каддафи держал при себе школьниц в качестве секс-рабынь, растлевал маленьких мальчиков и приставал к женам иностранных дипломатов», - пишет Райан.
Адольф Гитлер был микробофобом, продолжает она. «В отличие от нашего избранного президента, он, по некоторым сведениям, избегал сексуальных контактов, так как боялся чем-нибудь заразиться. По слухам, половые органы у него были деформированы, хотя неясно, откуда кто-либо мог это узнать, а человеческий фаллос так и так выглядит странно», - замечает журналистка.
«И давайте не забывать о российском лидере Владимире Путине, чья личная жизнь окутана покровом тайны, но окружена ореолом слухов. У него была жена, от которой у него двое детей, но затем она много лет не появлялась на публике. Многие полагали, что она умерла, пока она вдруг не объявилась на краткий миг, чтобы развестись с Путиным. Пока она дышала свежим воздухом в российской сельской местности, Путин, как утверждалось, сошелся с бывшей гимнасткой, с которой познакомился, когда она была в подростковом возрасте. По слухам, у пары трое детей. В прошлом году Page Six предположило, что у Путина новая подруга – «грудастая» 23-летняя девушка, которая снялась для сексапильного календаря к дню рождения Путина, когда только что окончила школу», - говорится в статье.
Сплетни сплетням рознь, отмечает автор: если слухи про Путина или Амина укрепляют их имидж «настоящих мужчин», то вышеупомянутый слух о Трампе вряд ли окажет такой эффект. «Хотя досье на Трампа содержит мало информации, которую можно проверить, смрад «слухов с запахом мочи» трудно изгладить, когда он въедается в матрас или в репутацию. Но могло быть и намного хуже», - заключает автор.