Peace of Art, Inc կազմակերպությունը Մասաչուսեթս նահանգի տարբեր քաղաքներում սկսել է ամենամյա արշավ, որն ուղղված է Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը։ Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին պաստառներ են հայտնվելու Մասաչուսեթս նահանգում՝ 2017-ի մարտի 10-ից ապրիլի 30 ժամանակահատվածում՝ Հայոց ցեղասպանության 102-րդ տարելիցի կապակցությամբ։
Peace of Art, Inc-ը պաստառների օգնությամբ ուղերձ է հղելու միջազգային համայնքին՝ խնդրելով ճանաչել 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությունը։
Peace of Art, Inc-ի ղեկավար Վարուժան Խեջինյանը պարզաբանել է « 2017-ի ապրիլը Հոլոքոսթի ու աշխարհի բոլոր ցեղասպանությունների մասին հիշատակի ամիս է ու այդ կապակցությամբ մենք Թուրքիային կոչ ենք անում ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, հարգել բոլոր ցեղասպանությունների անմեղ զոհերի հիշատակը։ Պաստառների վրա պատկերված է այն պատմական պահը, երբ Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն, Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսի հետ ամբողջ աշխարհի հայկական ու կաթոլիկ համայնքների անունից աղավնի են բաց թողել Արարատ լեռան ուղղությամբ, դրանով իսկ ուղարկելով խաղաղության ուղերձ Թուրքիային, որպեսզի նա ճանաչի Հայոց ցեղասպանությունը»։

Организация Peace of Art, Inc в разных городах штата Массачусетс начала ежегодную кампанию, направленную на признание Геноцида армян. Баннеры в память о жертвах Геноцида армян появятся в американском штате Массачусетс, начиная с 10 марта по 30 апреля 2017 года в честь 102-й годовщины Геноцида армян.
Peace of Art с помощью баннеров обратится с посланием к международному сообществу с просьбой признать первый геноцид 20-го века.
Руководитель Peace of Art, Inc Варужан Хеджинян пояснил: «Апрель 2017 года - месяц памяти о Холокосте и всех геноцидах в мире, и по этому поводу мы призываем Турцию признать Геноцид армян, почтить память невинных жертв всех геноцидов. На рекламных щитах отражен исторический момент, когда Его Святейшество Католикос всех армян Гарегин II, вместе с Папой Франциском от имени армянской и католической общины всего мира выпустили голубей в направлении горы Арарат, тем самым отправив послание мира в Турцию, чтобы они признали Геноцид армян».