Համացանցում տեսագրություն է հայտնվել՝ ինչպես են ԱՄՆ օդանավակայաններից մեկի աշխատակիցները քարշ տալով դուրս հանում ինքնաթիռից «ավելորդ» ուղեւորին՝ United Airlines ավիաընկերության Չիկագո-Լույսվիլլ չվերթից, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Միջադեպի ականատեսը Facebook-ի իր էջում գրել է, որ ինքնաթիռի սրահում վաճառված տոմսերի չափով տեղ չի եղել։ United Airlines-ը ցանկացած ուղեւորի առաջարկել է լքել ինքնաթիռը՝ փոխարենը խոստանալով փոխհատուցել գիշերը հյուրանոցում, գումարային փոխհատուցում տալ եւ հաջորդ օրվա տոմսը։
Կամավորներ չեն գտնվել, ուստի ավիաընկերության աշխատակիցները պատահական ուղեւորի են ընտրել։ Նա բժիշկ էր, ով ասել է,թե չի կարող լքել ինքնաթիռը, քանի որ պետք է հիվանդանոց հասցնի։ Այդ ժամանակ օգնության են եկել օդանավակայանի հսկիչներն ու տղամարդուն սկսել ուժով դուրս բերել ինքնաթիռից։ Նրանք կանգ չեն առել նույնիսկ այն ժամանակ, երբ նա կորցրել է գիտակցությունը։

В сети появилось видео, как охранники одного из американских аэропортов волоком вытаскивают из самолета «лишнего» пассажира рейса Чигако-Луисвилл авиакомпании United Airlines, передает РИА Новости.
Как написала в Facebook очевидец инцидента Одра Д. Бриджес, перевозчик продал больше билетов, чем было мест в салоне. United Airlines предложила любому пассажиру покинуть самолет в обмен на оплаченную ночь в отеле, денежную компенсацию и билет на следующий день.
Добровольцев не нашлось, и сотрудники авиакомпании выбрали случайного пассажира. Им оказался врач, который отказался покидать салон, объяснив, что должен успеть в госпиталь. Тогда на помощь были вызваны охранники аэропорта, которые силой начали вытаскивать мужчину из самолета и не остановились даже тогда, когда он потерял сознание.
По словам Бриджес, остальные пассажиры были шокированы происходящим.
Как пишет The Telegraph, в United Airlines случившееся объяснили тем, что рейс был переполнен. «Один из пассажиров отказался добровольно покинуть воздушное судно, и нам пришлось вызвать охрану. Приносим извинения за овербукинг», — заявили в авиакомпании.