Հայաստանի մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանը Երեւանի Մնջախաղի պետական թատրոնին տրամադրել է տարածք, սակայն շենքում շինարարական աշխատանքները այդպես էլ չեն սկսվել։ Այս մասին օգոստոսի 9-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտնել է թատրոնի ղեկավար Ժիրայր Դադասյանը։
Միաժամանակ, ինչպես նշեց Դադասյանը, առաջիկա 4 ամիսներին շինարարական աշխատանքներ սկսել չի ծրագրվում։ «Փետրվարի 15-ին մշակույթի նախարարը մեզ հանձնեց տարածքի ոսկե բանալիները, սակայն մենք սեփականության մասին վկայական վերջերս ենք ստացել։ Նախագահի կարգադրությամբ տարածքը պետք է վերանորոգվի։Աշխատանքները նույնիսկ ծրագրվում էր ավարտել մինչեւ տարեվերջ կամ էլ մինչեւ հաջորդ տարվա սկիզբ»,- պարզաբանել է Երեւանի մնջախաղի պետական թատրոնի ղեկավարը՝ միաժամանակ հավելելով, որ դրանից առաջ պետք է անցնել որոշ ընթացակարգեր։
Ժիրայր Դադասյանի խոսքով, ամեն ինչ պետք է կազմակերպվի տենդերով։ Եվ շենքի նախագծումը, եւ դրա վերակառուցումը։ Գեղարվեստական ղեկավարի գնահատականով, լավագույն դեպքում շինարարական աշխատանքները կսկսվեն 4 ամսից, իսկ կավարտվեն 6-7 ամսվա ընթացքում։
Դադասյանը նաեւ վստահեցրել է, որ երբ շենքի վերակառուցման նախագիծը պատրաստ լինի՝ այն կդնեն լայն քննարկման։

YEREVAN. - Culture Minister of Armenia Armen Amiryan allocated a territory for the Yerevan State Pantomime Theatre, but the construction has not yet been launched.
Artistic Director of the theatre, Zhirayr Dadasyan, told the aforementioned to journalists Wednesday.
He also noted that it is not planned to start the construction in the coming four months. “The minister handed us the golden keys of the territory on February 15, but we got the certificate of ownership only recently. According to the order of the President, the territory should be renovated. It was planned to complete the work by the end of the year or by the beginning of the next year,” the Director said, adding that certain procedures should be carried out before this.
In Dadasyan’s words, tender should be announced for both the building design and immediate reconstruction. The construction will at best start in four months and end during 6-7 months, he noted.
Apart from this, Dadasyan assured that after the building reconstruction project is ready, it will be introduced for wide discussion.