ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանն այսօր մեկնել է Մոսկվա` մասնակցելու Եվրոպայում խոշորագույնը համարվող ՖՈՒԴ ՍԻԹԻ-Մոսկվա մեծածախ պարենային ագրոկլաստերի տարածքում «Հայաստանի Հանրապետության» ցուցադրական տաղավարի հանդիսավոր բացման արարողությանը:
Գյուղնախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ միջոցառման կազմակերպիչն է Եվրասիական տնտեսական գոտու ձեռնարկատերերի միության «Եվրասիական գործարարների միությունը» (ЕАДС), որի առևտրա-ցուցադրական հարթակը միավորում է Ռուսաստանի Դաշնության 85 շրջանների և 45 գործընկեր-երկրների սննդամթերք և պարենային ապրանքներ արտադրողներին:

Министр сельского хозяйства Армении Игнатий Аракелян 12 сентября отбыл в Москву для участия в торжественной церемонии открытия выставочного павильона «Республики Армения» на территории крупнейшего в Европе оптово-продовольственного агрокластера ФУД СИТИ – Москва.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства сельского хозяйства, организатор мероприятия – «Евразийский деловой союз» (ЕАДС) Союза предпринимателей Евразийской экономической зоны. Формат торгово-выставочной площадки ЕАДС-ЭКСПО объединяет производителей продуктов питания и продтоваров из 85 регионов России, а также 45 стран-партнеров.