ՆԱՏՕ–ն մտադիր է հավանություն տալ դաշինքի ներսում 2 նոր հրամանատարական կառույցներ ստեղծելուն, որպեսզի ամրացնի իր թույլ կողմերը Ռուսաստանի հետ հնարավոր կոնֆլիկտի դեպքում։ Այս մասին հայտնում է The Wall Street Journal–ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրները։
Թերթի տվյալներով դաշինքի անդամ երկրների պաշտպանության նախարարները կվերանայեն դրա կառուցվածքը նոյեմբերի ընթացքում։
Նոր կառույցներից մեկի գործունեությունը կենտրոնացած կլինի լոգիստիկայի վրա, իսկ երկրորդը՝ Ատլանտյան եւ Հյուսիսային Սառուցյալ օվկիանոսների ծովային հաղորդակցման ուղիների պաշտպանության, հայտնում է ՏԱՍՍ–ը։

НАТО намерена одобрить создание двух новых командных структур внутри альянса, чтобы укрепить свои слабые стороны на случай любого возможного конфликта с Россией. Об этом сообщила газета The Wall Street Journal со ссылкой на источники.
По ее данным, министры обороны стран - членов альянса пересмотрят его структуру на встрече в ноябре.
Деятельность одной из новых структур будет сосредоточена на вопросах логистики. Вторая же будет сосредоточена на защите морских коммуникаций Атлантического и Северного Ледовитого океанов. Решение вопросов финансирования новых подразделений пока не завершено, передает ТАСС