ԱՄՆ-ը եւ Չինաստանը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Փհենյանի վրա միջազգային պատժամիջոցների ազդեցության շուրջ կանոնավոր տեղեկություններ,այդ թվում՝ հետախուզական բնույթի տվյալներ փոխանակել։ Այս մասին հայտնել է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Asahi ճապոնական թերթը։
Նրանց տվյալնների համաձայն՝ նման գաղտնի տեղեկատվության փոխանակման մասին պայմանավորվածությունը ձեռք էր բերվել Պեկինում նոյեմբերին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի եւ Չինաստանի նախագահ Սի Ցզինպինի բանակցությունների ժամանակ: Asahi-ի աղբյուրների տվյալներով՝ խոսքը երկու երկրների ռազմական եւ հետախուզական մարմինների միջեւ կանոնավոր խորհրդակցությունների եւ թեժ գծերի ստեղծման մասին է, մասնավորապես, Կորեայի հանրապետությունում ԱՄՆ հրամանատարության եւ Չինաստանի ռազմական ղեկավարության միջեւ:
Պարբերականը հաղորդել է, որ  Հյուսիսային Կորեայի նկատմամբ պատժամիջոցների իրականացման մասին չինական առեւտրի, մաքսային եւ ֆինանսական մարմինները որոշակի ժամանակը մեկ տեղեկացնում են  ԱՄՆ իրենց գործընկերներին:
Asahi-ի տվյալներով՝  երկկողմ խորհրդատվություններում կարող են քննարկվել նաեւ  Կորեայի թերակղզում հակամարտության կամ այնտեղ գոյություն ունեցող ռեժիմի ճգնաժամի պարագայում համագործակցության հարցեր: Խոսքը, հատկապես, Հյուսիսային Կորեայի միջուկային զենքը վերահսկողության տակ վերցնելու եւ փախստականների հոսքերը կառավարելու մասին է։

The US and China reached an agreement on the regular exchange of information, including intelligence, on the situation in North Korea and the impact of international sanctions on Pyongyang, TASS agency reported quoting Japanese newspaper Asahi and to US government sources.
According to them, an agreement on the exchange of confidential information was reached during the talks between US President Donald Trump and Chinese President Xi Jinping in November in Beijing. According to Asahi sources, it is a matter of regular consultations between the military and intelligence agencies of the two countries and the creation of hot lines of communication, in particular, between the command of US forces in the Republic of Korea and the military leadership of China.
The sources suggest that Chinese trade, customs and financial authorities will, in certain intervals, inform colleagues in the United States about the implementation of sanctions.