Բիթքոին կրիպտոարժույթի  գինը  սկսել է աճել  երկրում կրիպտոարժույթով առեւտրի արգելման Հարավային Կորեայի մտադրության մասին լրատվամիջոցների հաղորդագրության հերքումից հետո, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
CoinMarketCap պորտալի տվյալներով՝ բիթքոինն թանկացել է 2.29 տոկոսով՝ հասնելով մինչեւ 13.7 հազար դոլարի: Bitfinex բորսայում կրիպտոարժույթի գինն աճել է 1.94 տոկոսով՝ հասնելով մինչեւ 13.6 հազար դոլարի, GDAX- ում` 4.21 տոկոսով՝ հասնելով  13.7 հազար  դոլարի: Համաձայն Coindesk պորտալի տվյալների՝ բիթքոինի գինն աճել է 3.37 տոկոսով հասնելով 13.7 հազար դոլար:
Մյուս կրիպտոարժույթները նույնպես թանկանում են: Ethereum-ը թանկացել է  2,08 տոկոսով՝ հասնելով 1,23 հազար  դոլարի, Ripple-ը՝ 21,16 տոկոսով՝ հասնելով 2,05 դոլարի, Bitcoin Cash-ը 3,55 տոկոսով՝ հասնելով 2,57 հազար դոլարի, համաձայն CoinMarketCap-ի տվյալների: Շուկայի կապիտալիզացիան, ըստ ծառայության տվյալների, ներկայումս կազմում է 688.7 միլիարդ դոլար, բիթքոինին բաժին է ընկնում  կրիպտոարտարժույթի ողջ շուկայի մոտ 34 տոկոսը:

The local price of Bitcoin plunged after denial of South Korean intention to ban cryptocurrencies trading in the country, Reuters reported.
According to CoinMarketCap, Bitcoin rate raised to 13.7 thousand dollars, reached 13.6 thousand dollars at the Bitfinex exchange and 13.7 thousand dollars on the GDAX. According to the portal Coindesk, the cost of Bitcoin raised to 13.7 thousand dollars.
As reported earlier, Justice Minister Park Sang-ki’s said on Thursday the government is preparing a bill to ban the trade of crypto-currencies on domestic exchanges. Chief press secretary Yoon Young-chan explained on Friday that Justice Minister’s remarks over the shutdown of cryptocurrency exchanges is not a final decision.