Թուրքմենստանի նախագահի որդին՝ Սերդար Բերդիմուհամեդովը նշանակվել է արտաքին գործերի փոխնախարար, հաղորդել է Թուրքմենստանի հեռուստատեսությունը:
Համապատասխան հրամանագիրը ստորագրել է նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը:
Սերդար Բերդիմուհամեդովը ծնվել է 1981-ին: Նա ավարտել է Ս. Ա. Նիյազովի անվան գյուղատնտեսական համալսարանը ինժեներ տեխնոլոգ մասնագիտությամբ: 2008-2011 թվականներին սովորել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության Դիվանագիտական ակադեմիայում եւ ստացել միջազգային հարաբերությունների փորձագետի մասնագիտություն: 2011-2013 թվականներին նա նաեւ սովորել է Ժնեւում՝ Անվտանգության քաղաքականության կենտրոնում՝ եվրոպական եւ միջազգային անվտանգության ոլորտի փորձագետի մասնագիտությամբ:

Сын президента Туркменистана Сердар Бердымухамедов назначен заместителем министра иностранных дел, сообщило Туркменское телевидение.
Соответствующее постановление подписал президент Гурбангулы Бердымухамедов.
Сердар Бердымухамедов родился в 1981 году. Окончил Туркменский сельскохозяйственный университет имени С.А. Ниязова по специальности инженер-технолог. В 2008–2011 года он учился в Дипломатической академии МИД России и получил специальность специалиста по международным отношениям. В 2011–2013 годах, он также учился в Женеве в Центре политики безопасности и получил специальность специалиста по европейской и международной безопасности.