Ուկրաինայի Անվտանգության ծառայությունը եւս 60 ռուսաստանցի քաղաքացիներին, որոնց արտաքսել են ԱՄՆ-ից, արգելել է մուտք գործել երկիր,  հաղորդել է ՈՒԱԾ-ի մամուլի կենտրոնը:
«Ուկրաինայի Անվտանգության ծառայությունը արգելել է ԱՄՆ-ից արտաքսված 60 ռուսաստանցի քաղաքացիներին մուտք գործել երկիր: ... 5 տարով արգելքը վերաբերում է Ռուսաստանի դեսպանատան 48 դիվանագետներին եւ Նյու Յորքում ՄԱԿ-ից 12 հոգու, ովքեր մարտի 26-ին արտաքսվել էին ԱՄՆ-ից»,,-նշվում է  հաղորդագրության մեջ:
Մարտի 27-ին ՈՒԱԾ-ն հայտնել էր, որ փակել է 23 ռուս դիվանագետների համար մուտքը, որոնք արտաքսվել էին Մեծ Բրիտանիայից:
Ռուսաստանը պատասխան քայլեր էր ձեռնարկել դիվանագիտական առաքելությունների աշխատակիցների արտաքսման համար: Մասնավորապես, Ուկրաինայի 13 դիվանագետներ կարտաքսվեն Ռուսաստանի Դաշնությունից:

Служба безопасности Украины закрыла въезд на Украину еще 60 гражданам России, которых выслали из США, сообщает пресс-центр СБУ.
«Служба безопасности Украины закрыла въезд в Украину 60 гражданам РФ, которых выдворили из Соединенных Штатов Америки… Запрет на пять лет касается 48 дипломатов посольства России и 12 человек из ООН в Нью-Йорке, которые были высланы из США 26 марта», — говорится в сообщении на сайте СБУ.
27 марта СБУ сообщала, что закрыла въезд 23 дипломатам России, которых выслали из Великобритании.
Россия предприняла ответные шаги по высылке сотрудников диппредставительств. В частности, из РФ будут высланы 13 украинских дипломатов.