Կիրակի երեկոյան Թրենթոնում (Նյու Ջերսի) ցուցահանդեսի ժամանակ հնչած կրակոցների պատճառը, որի հետեւանքով տուժել էր առնվազն 20 մարդ, կոնֆլիկտն էր քրեական հեղինակությունների միջեւ: Այս մասին կիրակի օրը հայտարարել է Մերսեր շրջանի դատախազ Անջելո Օնոֆրին:
Ըստ Օնոֆրիի, որին մեջբերում է CNN հեռուստաընկերությունը, տեղի ունեցածը ահաբեկչության հետ որեւէ կապ չունի: Art All Night ցուցահանդեսի սրահում եւ դրա մոտակայքում տեղի ունեցած փոխհրաձգությունից առաջ քրեական խմբավորումների անդամների միջեւ մի քանի ընդհարում էր տեղի ունեցել:
CNN-ը հայտնում է, որ այս պահին կրակոցների համար կասկածյալ է համարվում 3 մարդ. նրանցից մեկը՝ 33-ամյա տղամարդը, ով վերջերս էր ազատ արձակվել բանտից, սպանվել է, երկուսը ձերբակալվել են, նրանցից մեկը ծանր վիրավորվել է: Չի բացառվում, որ կասկածյալների թիվը կարող է աճել:
Իշխանությունների տվյալներով՝  20 տուժածից 17-ը հրազենային վնասվածքներ է ստացել, մնացածը վիրավորվել են հրմշտոցի ժամանակ: Ընդհանուր առմամբ, միջոցառմանը ներկա էր մոտ հազար մարդ: Օնոֆրին հայտնել է, որ ոստիկանությունը եւս պատասխան կրակ է բացել փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը:

Стрельба в ночь на воскресенье на выставке в Трентоне (штат Нью-Джерси), при которой пострадали не менее 20 человек, была вызвана конфликтом между криминальными группировками. Об этом заявил в воскресенье прокурор округа Мерсер, где находится город, Анджело Онофри.
По словам Онофри, которого цитирует телеканал CNN, произошедшее не имеет отношения к терроризму. Перед тем как был открыт огонь, в помещении, где проходила выставка Art All Night, а также рядом с ним произошло несколько стычек между членами банд.
Как отмечает CNN, подозреваемыми в стрельбе считаются в настоящее время три человека. Один из них - 33 летний мужчина, который недавно вышел из тюрьмы, - убит. Двое задержаны, один из них тяжело ранен. Не исключается, что число подозреваемых может увеличиться.
По данным властей, из 20 пострадавших 17 получили огнестрельные ранения, остальные были травмированы во время давки. В общей сложности на мероприятии присутствовали около 1 тыс. человек. Онофри сообщил, что полиция также открыла ответный огонь, передает ТАСС