Իոսիֆ Կոբզոնի ներկայացուցիչը «Հինգերորդ ալիքին» հաղորդել է, որ երգիչը հոսպիտալացվել է: Այս պահին արտիստը գտնվում է Մոսկվայի հիվանդանոցներից մեկում:
«Իոսիֆ Դավիդովիչի կյանքի համար մտավախություններ չկան: Նա հիվանդ է, բայց դա չի նշանակում, որ որոշակի խնդիրներ ունի», - ասել է երգչի մամուլի քարտուղարը:
Ավելի ուշ Կոբզոնի կինը՝ Նինելը, «360» հեռուստաալիքին պատմել է, որ արտիստի մոտ «ամեն ինչ կարգին է»: Նրա գնտվելու վայրի մասին նա հրաժարվել է նշել:
2005-ին Կոբզոնի մոտ քաղցկեղ էին ախտորոշել: Դրանցի հետո հեռացրել էին նրա միզապարկը եւ այդ ժամանակվանից նա բժիշկների մշտական հսկողության ներքո է գտնվում, հիշեցնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

Представитель Иосифа Кобзона сообщила «Пятому каналу» о госпитализации артиста. В настоящее время певец находится в одной из московских больниц.
«У нас нет опасений за жизнь Иосифа Давыдовича. Он нездоров, но это не значит, что у нас какие-то проблемы», — заявила пресс-секретарь артиста.
Позднее супруга Кобзона Нинель рассказала телеканалу «360», что с артистом «все в порядке». На вопрос о его местонахождении она отвечать отказалась.
У Кобзона диагностировали рак в 2005 году, с тех пор он перенес операцию по удалению мочевого пузыря и находится под постоянным наблюдением медиков, напоминает РИА Новости.