Կաննի բնակիչը վաճառված հին կոմոդում մոռացել էր 180 հազար եվրո արժողությամբ իր խնայողությունները: Գումարը վերադարձնել հրաժարված գնորդները գողության համար դատարանի առջեւ կհայտնվեն, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով ֆրանսիական լրատվամիջոցներին:
Nice Matin-ի տվյալներով, տեղափոխությանը պատրաստվող 60-ամյա ֆրանսիացին նախորդ հանգստյան օրերին 100 եվրոյով իր կամոդը վաճառելու մասին հայտարություն էր տարածել Le Bon Coin-ում:
Կիրակի՝ հունիսի 24-ին կոմոդը տանելու համար ժամանել էր գնորդ կնոջ կենակիցը եւ բեռնակիրը: Աստիճանների վրա նրանք պատահաբար գցել են կոմոդի դարակներից մեկը, որտեղ հայտնաբերել են 180 հազար եվրո:
Parisien-ը գրում է, որ տղամարդիկ վերցրել են փողերը եւ թողնելով կոմոդը, անհետացել: Մինչ այդ գնորդը հայտարարել էր գործարքի չեղարկման մասին:
Ֆրանսիայի իրավապահները տեսախցիկների օգնությամբ վերակագնել են դեպքերի ընթացքը եւ գնորդի եւ նրա կենակցի բնակարանում խուզարկություն կատարել: Արդյունքում ոստիկանները գտել են միայն գողացված գումարի մի մասը՝ 138 հազար եվրոն, մյուս մասը զույգն արդեն հասցրել էր ծախսել:

Житель французских Канн забыл в проданном старом комоде собственные сбережения в размере 180 тысяч евро, отказавшиеся возвращать сумму покупатели предстанут перед судом за кражу, сообщает РИА Новости со ссылкой на французские СМИ.
По данным Nice Matin, готовящийся к переезду 60-летний француз в минувшие выходные разместил объявление о продаже за 100 евро старого комода на сайте Le Bon Coin. В воскресенье, 24 июня, за мебелью приехал сожитель покупательницы и грузчик. На лестничной клетке они случайно выронили один из ящиков комода, где обнаружили 180 тысяч евро.
Как пишет Parisien, мужчины забрали деньги и, бросив комод, скрылись с места происшествия. Между тем покупательница объявила об отмене сделки. Вспомнивший о спрятанных в комоде сбережениях продавец не сумел догнать похитителей и был вынужден обратиться в полицию. Французские правоохранительные органы при помощи камер видеонаблюдения восстановили ход событий и провели обыски в квартире покупательницы и ее сожителя. В результате полицейские обнаружили только часть из украденных средств — 138 тысяч евро, остальное пара уже успела потратить.