Կիրակի Հնդկաստանի Ուտարաքհանդ նահանգում առնազն 47 մարդ է զոհվել ավտոբուսի կիրճն ընկնելու հետեւանքով: NDTV-ն հայտնում է, որ ավտոբուսում ընդհանուր մոտ 50 մարդ է եղել:
Վերջին տեղեկությունների համաձայն՝ 28 ուղեւորի համար նախատեսված գերբեռնված ավտոբուսը մոտ 200 մետր կիրճի լանջով ցած է սահել: Ճանապարհային պատահարի պատճառները ներկայումս պարզվում են:
Նահանգի իշխանությունները զոհվածների ընտանիքներին ցավակցություն են հայտնել: Տեղական կառավարությունը փոխհատուցում վճարելու պատրաստակամություն է հայտնել զոհերի ազգականներին (200 հազար ռուփի՝ մոտ 3 հազար դոլար) եւ տուժողներին (50 հազար ռուփի՝ 730 դոլար):

At least 47 people were killed on Sunday after a passenger bus plunged into the deep gorge in Uttarakhand's Pauri Garhwal, NDTV reported.
According to the latest data, the overloaded bus, intended for 28 passengers, rolled down the slope into a gorge about 200m deep. The investigation is underway.
The state authorities expressed their condolences to the families of the victims. The local government announced its readiness to pay compensation to the relatives of the victims (about $ 3 thousand) and the injured (over $ 730).