Չեչնիայի նախագահ Ռամզան Քադիրովը «զգայացունց սուտ» է անվանել լրատվամիջոցներում հրապարակված տեղեկությունները թալիբների կողմից ծագումով Չեչնիայից երեք կանանց մահապատժի մասին, որոնք մտել են «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման մեջ, փոխանցում է «Ինտերֆաքսը»:
«Մեր առանձին լրատվամիջոցների շատ են դուր գալիս աֆղանական ստերը: Կարեւոր չէ՝ ով է այն բուծում ու ազատ արձակում: Կարեւորը, որ ցանեն ինչ-որ տեղ Քանդահարում, Քունդուզում, Սամանհանում կամ Գերաթում: Այս անգամ լույս աշխահ են եկել Ջաուզջան նահանգում»,- նշել է նա համացանցում:
Քադիրովի կարծիքով՝ «տեղական չհրապարակաված աղբուրները», որոնք վկայակոչում են լրատվամիջոցները, վստահության արժանի չեն, քանի որ իրենք այդ տեղեկությունը «Թալիբանից» են ստացել:
Ըստ տեղեկությունների՝ ծագումով Չեչնիայից երեք կանանց, որոնք մտել են ԻՊ մեջ, գերեվարել են, այնուհետեւ մահապատժի ենթարկել Աֆղանստանի Ջաուզջան հյուսիսարեւմտյան նահանգի տարածքում:

Президент Чечни Рамзан Кадыров назвал «уткой» появившуюся в СМИ информацию о казни талибами трех уроженок Чеченской Республики, входивших в террористическую группировку «Исламское государство», передает Интерфакс
«Нашим отдельным СМИ очень нравятся афганские утки. Неважно, кто их разводит и выпускает на волю. Главное, чтобы были высижены где-то в Кандагаре, Кундузе, Самангане или Герате. На сей раз на свет появились утята провинции Джаузджан», - написал он в соцсетях.
По мнению Кадырова, «местные неназванные источники», на которые ссылаются СМИ, не заслуживают доверия, поскольку сами получили данную информацию от «Талибана».
По сообщениям, три уроженки Чечни, входившие в ИГ, были захвачены в плен, а затем казнены на территории северо-западной афганской провинции Джаузджан.