Կառավարությունը հավանություն տվեց «Սաթենկար» ՍՊԸ-ին 3 տարով արտոնություն տալու մասին հարցին, որը վերաբերում է ապրանքների ներկրման դեպքում ավելացված արժեքի հարկից ազատելուն:
ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարար Արծվիկ Մինասյանն ասաց, որ 286.5 միլիոն դրամի չափով ներդրում է կատարվելու, եւ ըստ ներդրումային ծրագրի՝ ստեղծվելու է 24 աշխատատեղ՝ 94.000 դրամով:
«Մենք տրիկոտաժի ոլորտը համարել ենք գերակա, եւ ով դիմում է այս ոլորտում՝ որեւէ խոչընդոտ, որեւէ հավելյալ բեռ չենք դնում, միայն թե իրականացվեն ծրագրերը, որ աշխատատեղեր ստեղծվեն: Այս պահին ստեղծված է 16 աշխատատեղ եւ եթե ԱԱՀ հետաձգումը լինի, մաքսատուրքի մասով էլ արտոնությունը լինի, ծրագրում կավելանան աշխատատեղերը»,- ասաց Մինասյանը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, որ հրավիրում են ներդրումներ կատարել այս ոլորտում:
Փաշինյանը տեղեկացրեց, որ զինվորների ներքնաշորերի հետ կապված չլուծվող խնդիր կա, եւ Պաշտպանության նախարարությունը եւ գլխավոր շտաբը լուրջ զբաղվել են այս խնդրով. «Որոշում է կայացվել, որ խնդրի լուծման գործում ներգրավենք տեքստիլ ոլորտի արտադրողներին: Քանի որ նՆախկին մրցույթների հետ կապված խնդիր կա, պայմանավորվել ենք, որ պետք է հրավիրվեն բոլոր արտադրողները եւ բոլորի ներկայությամբ, տեսախցիկների ներքո, պետք է տեղի ունենան բանակցություններ արտադրողների հետ»,- ընդգծեց վարչապետը:

Правительство Армении на заседании 26 июля одобрило проект решения о предоставлении ООО «Сатенкар» льготы на 3 года в форме освобождения от налога на добавленную стоимость при импорте товаров.
Министр экономического развития и инвестиций Армении Арцвик Минасян заявил, что ожидаются инвестиции на сумму в 286,5 млн. драмов. Согласно инвестиционной программе, будут созданы 24 рабочих места, зарплата предусмотрена на уровне 94000 драмов. «Сферу трикотажа мы считаем приоритетной, потому для всех тех, кто обращается к нам по этой части, устраняются все препятствия, лишь бы программы были осуществлены», - сказал Минасян.
В свою очередь, премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил о том, что они приглашают инвесторов вкладывать свои средства именно в эту сферу. Он также признал, что существует проблема, связанная с нижним бельем солдат. Минобороны и Генштаб серьезно занимаются этим вопросом. «Принято решение о вовлечении в дело решения данной проблемы представителей текстильной сферы», - подчеркнул премьер-министр Армении.