Պենտագոնի ղեկավարի պաշտոնակատար կդառնա ԱՄՆ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Պատրիկ Շանահանը, գրում է Lenta.ru-ն`վկայակոչելով Twitter-ում ամերիկացի առաջնորդի գրառմանը:
Ըստ պետության ղեկավարի՝ Շանահանը նոր պաշտոնը կստանձնի 2019 թվականի հունվարի 1-ից:
«Պատրիկը պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնում եւ Boeing ընկերությունում աշխատանքի ժամանակ մեծ ձեռքբերումների է հասել: Նա հրաշալի կլինի», — գրել է Թրամփը:
Դեկտեմբերի 21-ին հայտնի դարձավ, որ Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մաթիսը հրաժարականի մասին որոշում է ընդունել: Հրաժարականի խնդրանքով Մեթիսի նամակը Թրամփին ներկայացվել էր դեկտեմբերի 20-ին: Փաստաթղթում նշվում է, որ Մեթիսի որոշումը կապված է նախագահի հետ տարաձայնությունների հետ:

Исполняющим обязанности главы Пентагона станет первый заместитель министра обороны США Патрик Шанахан, сообщает Лента.Ру со ссылкой на запись американского лидера в Twitter.
По словам главы государства, Шанахан приступит к работе на новой должности с 1 января 2019 года.
«У Патрика длинный список достижений за время работы замминистра и вкомпании Boeing. Он будет великолепен!», — написал Трамп.
21 декабря стало известно, что занимавший пост главы Пентагона Джеймс Мэттис принял решение уйти в отставку. Письмо Мэттиса к Трампу с прошением об отставке было подано 20 декабря. Как следует из документа, решение Мэттиса связано с возникшими разногласиями с президентом.