Կանացի եւ տղամարդու բույրերը, որոնք ստեղծվել են՝ ոգեշնչվելով Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ Պուտինով, Մոսկվայում հայտնվել են վաճառքում, հաղորդում է ՐԻԱ Նովոստի-ն:
Միեւնույն ժամանակ Կրեմլում հաղորդել են, որ չեն համաձայնել կոմերցիոն նպատակներով Վլադիմիր Պուտինի անունն օգտագործելու համար:
«Ոչ, ոչ ոք չի հաստատել»,-ասել է ՐԻԱ Նովոստի-ին նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Մայրաքաղաքի արեւտրի կենտրոններից մեկում բացվել է ռուսական Leaders ընկերության տաղավարը, որտեղ վաճառվում են տղամարդու «Number one» եւ կանացի «Russian woman» բույրերը: Օծանելիքի շշերի վրա պատկերված է պետության ղեկավարի կիսադեմը եւ Ռուսաստանի զինանշանը:
Վաճառող-խորհրդատուն ՐԻԱ Նովոստի-ին պատմել է, որ դա բույրի սահմանափակ արտադրությունն է: Ըստ նրա՝ բույրերով հետաքրքրվում են եւ գնում դրանք:
Տղամարդու բույրը համեմված է փայտային եւ ցիտրուսային նոտաներով, իսկ կանացին՝ փայտային եւ ծաղկային: 19 հազար ռուբլով հնարավոր է ձեռքբերել օծանելիքի 100մլ տարողությամբ շիշը փայտե նվեր-տուփով, իսկ սովորական շշի արժեքն է 10 հազար ռուբլի:

Мужской и женский ароматы, на создание которых вдохновил президент России Владимир Путин, появились в продаже в Москве, сообщает РИА Новости.
В то же время в Кремле сообщили, что не давали согласия на использование имени Владимира Путина в коммерческих целях.
«Нет, никем не одобрялось», - сказал РИА Новости пресс-секретарь президента Дмитрий Песков.
В одном из столичных торговых центров открылся корнер российской компании Leaders, где продаются мужской аромат «Number one» и женская версия «Russian woman». На флаконах парфюма изображен профиль главы государства и российский герб.
Как рассказал РИА Новости продавец-консультант, это лимитированный выпуск аромата. По его словам, ароматами интересуются и покупают его.
Мужской аромат раскрывается древесными и цитрусовыми нотами, а женский - древесными и цветочными. За 19 тысяч рублей можно будет приобрести бутылёк парфюма 100 мл в подарочной деревянной коробке, простой флакон можно купить за 10 тысяч рублей.