Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենի հետ, ով տարբեր տարիների զբաղեցրել է նաեւ Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարի եւ ներքին գործերի նախարարի պաշտոնները։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը եւ փորձառու պետական ու քաղաքական գործիչը մտքեր են փոխանակել միջազգային քաղաքականության ու անվտանգության հարցերի շուրջ, անդրադարձել հարավկովկասյան տարածաշրջանի խնդիրներին ու մարտահրավերներին:
Արմեն Սարգսյանը պատմել է նաեւ այն ծրագրերի ու նախագահական նախաձեռնությունների մասին, որոնց իրականացմանը հետամուտ է՝ նշելով, որ դրանք ապագային միտված ծրագրեր են եւ նպատակ ունեն Հայաստանը դարձնել նորագույն տեխնոլոգիաների, նորարարության եւ ստարտափների կենտրոն։
Նախագահ Սարգսյանը Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենին հրավիրել է առաջիկայում այցելել Հայաստան, ինչը ընդունվել է նրա կողմից։

Armenian President Armen Sarkissian, who is in Paris on a working visit, met with former Prime Minister of France Dominique de Villepin, who previously had served also as Minister of the Interior and Minister of Foreign Affairs.
Sarkissian and De Villepin exchanged views on international politics and security, and touched upon the issues and challenges of the South Caucasus.
Also, Armen Sarkissian spoke about the programs and presidential initiatives, and he noted that they aim to turn Armenia into a center for newest technologies, innovations, and startups.
In addition, President Sarkissian invited Dominique de Villepin to Armenia, and the ex-PM of France accepted this invitation.