Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենի հետ, ով տարբեր տարիների զբաղեցրել է նաեւ Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարի եւ ներքին գործերի նախարարի պաշտոնները։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը եւ փորձառու պետական ու քաղաքական գործիչը մտքեր են փոխանակել միջազգային քաղաքականության ու անվտանգության հարցերի շուրջ, անդրադարձել հարավկովկասյան տարածաշրջանի խնդիրներին ու մարտահրավերներին:
Արմեն Սարգսյանը պատմել է նաեւ այն ծրագրերի ու նախագահական նախաձեռնությունների մասին, որոնց իրականացմանը հետամուտ է՝ նշելով, որ դրանք ապագային միտված ծրագրեր են եւ նպատակ ունեն Հայաստանը դարձնել նորագույն տեխնոլոգիաների, նորարարության եւ ստարտափների կենտրոն։
Նախագահ Սարգսյանը Ֆրանսիայի նախկին վարչապետ Դոմինիկ դը Վիլպենին հրավիրել է առաջիկայում այցելել Հայաստան, ինչը ընդունվել է նրա կողմից։

Президент Армении Армен Саркисян, пребывающий с рабочим визитом во Франции, встретился с бывшим премьер-министром страны Домиником де Вильпеном, который в разные годы занимал также должности главы МИД и МВД Франции.
Президент Армен Саркисян  и опытный государственный и политический деятель обменялись мнениями по вопросам международной политики и безопасности, затронули проблемы и вызовы южнокавказского региона.
Армен Саркисян рассказал также о тех программах и президентских инициативах, за реализацию которых он взялся, отметив, что эти программы нацелены на будущее, и их целью является превратить Армению в центр новейших технологий, новаторства и стартапов.
Президент также пригласил экс-премьера страны в ближайшем будущем посетить Армению, что было принято де Вильпеном.