«Ժառանգություն» խմբակցությունը խորհրդարանական մանդատները վայր դնելու մասին որեւէ հայտարարություն չի արել, լրագրողները ճիշտ չեն մեկնաբանել իրավիճակը: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ մարտի 9-ին հայտարարեց «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը: Նա նշեց, որ իրենց խմբակցությունը թեեւ բոյկոտել է ԱԺ փետրվարի 28-ի քառօրյան, սակայն մասնակցելու են ԱԺ աշխատանքներին:
Հիշեցնենք, որ «Ժառանգությունը» մարտի 6-ին պետք է կուսակցության վարչության եւ խմբակցության համատեղ նիստ անցկացներ, որի ընթացքում, ինչպես հայտարարել էր կուսակցությունը, պետք է քննարկվեր կուսակցության հետագա մարտավարությունը: Նիստը սակայն  հետաձգվել է մինչեւ մարտի 13-ը:

The Heritage parliamentary faction has not made any statement on quitting the Armenian Parliament. Journalists misinterpreted the situation, Stepan Safaryan, Chairman of the Heritage parliamentary faction, told journalists March 9. Although the faction boycotted the four-day session opened February 28, it will go on working in Parliament.
Armenian News-NEWS.am reminds readers that the Heritage Party Board and the Heritage parliamentary faction are to hold a joint sitting on March 13 to discuss the party’s further steps.