«WCIT 2019»-ի կազմակերպման գրասենյակը բացել է հոկտեմբերին Երեւանում կայանալիք 23-րդ ՏՏ համաշխարհային համաժողովի տեղեկատվության պաշտոնական աղբյուրները։ Համաժողովի նախապատրաստական ընթացքի, հրավիրվող բանախոսների, մասնակից երկրների, գործընկերների եւ հովանավորների մասին ամբողջ տեղեկատվությունը հասանելի է լինելու պաշտոնական կայքում եւ սոցիալական մեդիայի բոլոր առաջատար հարթակներում։ Պաշտոնական կայքում ընթանում է մասնակիցների նախնական գրանցումը։
Պաշտոնական հարթակներում արդեն հրապարակվել է նաեւ միջոցառման տեսանյութ-այցեքարտը, որը ներկայացնում է Հայաստանում կայանալիք համաշխարհային համաժողովի գլխավոր գաղափարախոսությունը՝ ապակենտրոնացման ուժը:
«Տեխնոլոգիաների շնորհիվ, աշխարհն ավելի ապակենտրոնացած է դառնում։ «WCIT 2019»-ը կբացահայտի այս երեւույթը, դրա հնարավորություններն ու հեռանկարային ազդեցությունը՝ նոր ճանապարհ հարթելով դեպի արագորեն ապակենտրոնացող աշխարհ»,- նշել է «WCIT 2019- ՏՏ համաշխարհային համաժողովի» ծրագրի ղեկավար Սյուզաննա Ազոյանը։
Ինչպես հաղորդվել է ավելի վաղ, Հայաստանը, Գերմանիան, Թայբեյը հանդես կգան առանձին տաղավարներով, ընդլայնված ձեւաչափով մասնակից մյուս երկրների ցանկը կհրապարակվի ավելի ուշ։
Նշենք, որ «WCIT 2019 -ՏՏ համաշխարհային համաժողովը» տեղի կունենա Երեւանում, հոկտեմբերի 6-9-ին։ Համաժողովը հյուրընկալվում է Հայաստանում՝ ՀՀ կառավարության բարձր հովանու ներքո եւ աջակցությամբ։ ՏՏ համաշխարհային համաժողովը հիմնադրվել է Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ ծառայությունների համաշխարհային դաշինքի կողմից։ Համաժողովը կազմակերպում է Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը։

YEREVAN. – Pre-registration is now open for the 23rd World Congress on Information Technology (WCIT 2019) which will take place in Yerevan on October 6-9, 2019.
The WCIT 2019 Yerevan Office has also launched its presence on all social media platforms. All information regarding the planning and organization of the Congress, invited speakers, participating countries, partners and sponsors will be available on the official website and all the social media platforms. The organizers have also published a video exploring the theme of WCIT 2019: The Power of Decentralization.
“Thanks in large part to technology, our world is becoming increasingly decentralized. WCIT 2019 will explore this phenomenon, the opportunity it presents and its far-reaching implications, forging a new path forward in a rapidly decentralizing world,”noted WCIT 2019 Project Director, Syuzanna Azoyan.
As reported earlier, Armenia, Germany, Taipei will have separate pavilions. The expanded list of other participating countries will be released later.
The World Congress on Information Technology (WCIT), was established by the World Information Technology and Services Alliance (WITSA). WCIT 2019 will be held in Yerevan on October 6-9, 2019. The Congress is hosted by Armenia with the support and under the high patronage of the Government of the Republic of Armenia. Its main organizing body is the Union of Advanced Technology Enterprises (UATE).