Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը պատերազմի անմիջական սպառնալիք չի տեսնում: Նա այս մասին ասաց լրագրողների հետ զրույցում:
Ի պատասխան հարցին՝ կարո՞ղ են արդյոք լարվածության մեծացումը եւ Ադրբեջանի պերմանենտ զորավարժությունները ռազմական գործողությունների մեկնարկ դառնալ, Հովհաննիսյանը նշեց. «Չի կարելի ոչ մի բան բացառել, բայց նաեւ նախադրյալներ չեմ տեսնում»: Ընդհանրապես Արծրուն Հովհաննիսյանի տրամադրության տակ չկան առաջիկայում նման կանխատեսումների մասին կոնկրետ տվյալներ:
Ինչ վերաբերում է հակառակորդի կողմից սադրանքներին, ապա նման գործողություններն անպատասխան չեն մնում, հավաստիացրեց պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղարը:

YEREVAN. – Spokesperson of the Ministry of Defense (MOD) of Armenia, Artsrun Hovhannisyan, on Thursday told reporters that he does not see any immediate threat of war.
Asked whether the escalation of tension and Azerbaijan’s constant military exercises could trigger military actions, Hovhannisyan noted: “Nothing can be ruled out, but I don’t see [any] prerequisites either.”
The Armenian MOD spokesperson added that he has no specific information on such conjectures in the near future.
As for the provocations by the adversary, Artsrun Hovhannisyan assured that such actions do not go unanswered.