Պետական մարմինները ոչինչ չեն անում ուղեւորների անօրինական փոխադրումների դեմ պայքարի համար։ Այս մասին սեպտեմբերի 5-ին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանի փոխադրողների միության նախագահ Հրանտ Եղիազարյանը։
Ավելին, նրա խոսքով՝ տրանսպորտային հատվածը տրանսպորտի նախարարությունից փոխանցվել է անձանց եւ ընկերությունների, որոնք ոչ մի պատկերացում չունեն այդ ոլորտի մասին։
Խոսելով Երեւանում ուղեւորների փոխադրումների մասին՝ Եղիազարյանն ասաց, որ մայրաքաղաքի քաղաքապետարանի պլանները հստակ չեն։ Նա ավելացրեց, որ Երեւանի քաղաքապետի կարգադրությամբ 400 միկրոավտոբուսների դուրսգրման դեպքում Երեւանում կարող է տրանսպորտային կոլապս սկսվել։

Государственные органы ничего не делают для борьбы с незаконной перевозкой пассажиров в Армении. Об этом на встрече с журналистами 5 сентября заявил председатель Союза перевозчиков Армении Грант Егиазарян.
Более того, по его словам, транспортный сектор был передан от Министерства транспорта лицам и компаниям, которые не имеют никакого представления об этой сфере.
Говоря о пассажирских перевозках в Ереване, Егиазарян заметил, что планы столичного муниципалитета неясны. Он  добавил, что в случае списания 400 микроавтобусов по распоряжению мэра в Ереване может начаться транспортный коллапс.