Երկաթուղային ոստիկանությունը 100 եվրոյով տուգանել է ֆրանսիացուն, որը մի քանի սանտիմ ողորմություն էր տալիս մի կնոջ Թուլուզի կայարանում, տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն՝ հղում կատարելով France 3 Occitanie ռադիոյին։
Ժերեմի անունով ուղեւորը մի բուռ մանրադրամ ստացավ տոմսերի ավտոմատից, երբ նրան մոտեցավ մի աղքատ կին երեխայի հետ միասին։ Չնայած երկաթուղային ոստիկանության աշխատակիցների նախազգուշացմանը, որ ողորմություն խնդրելն արգելված է, ճանապարհորդը կարիքավոր ընտանիքին 70 սանտիմ տվեց։ Արդյունքում՝ իրավապահներից մեկը նրան 100 եվրո տուգանքի վճարման անդորրագիր տվեց։
Ժերեմին ասաց, որ կբողոքարկի տուգանքը, եւ ամեն դեպքում չի պատրաստվում 100 եվրո վճարել 70 սանտիմ ողորմություն տալու համար։ Նա պնդում է, որ կինն իրենից փող չի խնդրել, եւ նա կամովին է օգնել նրան։
Ֆրանսիայի Երկաթուղու ազգային ընկերությունում (SNCF) Ֆրանս Պրես գործակալությանը տեղեկացրել են, որ խոսքը իրավակարգի պահապանների «անտակտ» վերաբերմունքի մասին է։ Երկաթուղայինները մտադիր են կապվել ուղեւորի հետ եւ չեղարկել նրան ներկայացված տուգանքը։

Железнодорожная полиция оштрафовала на 100 евро француза, который подал несколько сантимов женщине, просившей милостыню на вокзале в Тулузе, сообщает РИА Новости   со ссылкой на радио France 3 Occitanie.
Пассажир по имени Жереми получил горсть мелочи из билетного автомата, когда к нему подошла нищенствующая женщина с ребенком. Несмотря на предупреждение сотрудников железнодорожной полиции о запрещении попрошайничества, путешественник отдал нуждающейся семье 70 сантимов. В результате один из правоохранителей выписал ему квитанцию для оплаты штрафа в размере 100 евро.
Жереми заявил, что обжалует взыскание и в любом случае не собирается платить 100 евро за милостыню, составившую 70 сантимов. При этом он утверждает, что женщина не просила у него деньги и он помог ей добровольно.
В Национальной компании французских железных дорог (SNCF) сообщили агентству Франс Пресс, что речь идет о «бестактности» со стороны стража порядка. Железнодорожники намерены связаться с пассажиром и аннулировать выписанный ему штраф.