Հայաստանը շահագրգիռ է հարեւան Վրաստանը տեսնել խաղաղ, կայուն, իսկ բարեկամ վրաց ժողովրդին` բարեկեցիկ պայմաններում իր ապագան կառուցելիս: Այս մասին այսօր` ապրիլի 18-ին հայտարարել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը` պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի պաշտպանության նախարար Բաչո Ախալայայի հետ հանդիպման ժամանակ:
Նախագահի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Սերժ Սարգսյանը կարեւորել է երկու երկրների միջեւ ակտիվ շփումներն ու բարձր մակարդակի փոխայցելությունները, այդ թվում` մի քանի ամիս առաջ Վրաստանի նախագահի, վարչապետի եւ այլ բարձրաստիճան անձանց այցելությունները Հայաստան, որոնց ընթացքում քննարկվել են հայ-վրացական հարաբերությունների զարգացմանն ու համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Վրաստանի պաշտպանության նախարարը նշելով, որ սա իր առաջին պաշտոնական այցն է Հայաստան` հայ գործընկերոջ հետ ունեցած հանդիպումն ու քննարկումները համարել է արդյունավետ:

YEREVAN. - Armenia is interested to see Georgia peaceful and stable, President Serzh Sargsyan said during his meeting in Yerevan with Georgian Defense Minister Bacho Akhalaya.
President Sargsyan stressed the importance of active contacts and mutual visits of both countries’ high ranking officials, presidential press service informed Armenian News-NEWS.am. During the recent visits of Georgian president, prime minister and high ranking officials they discussed issues related to development of bilateral relations and cooperation, he stressed.
Georgian minister stressed it is his first official visit to Armenia calling the meeting with his Armenian counterparty efficient.