Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետության պաշտպանության նախարարությունում հերքել են ադրբեջանական լրատվամիջոցների տեղեկությունները` հրադադարի ռեժիմի խախտման եւ երկու զինվորների վիրավորման մասին:
Ինչպես NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար, փոխգնդապետ Սենոր Հասրաթյանը, հաղորդագրությունը չի համապատասխանում իրականությանը: «Արցախի պաշտպանության բանակի առաջավոր ստորաբաժանումները պահպանում են հրադադարի ռեժիմը: Ինչ վերաբերում է ադրբեջանական քարոզչամեքենայի կողմից տարածվող տեղեկություններին` ԼՂՀ ԶՈՒ կողմից երկու ադրբեջանցի զինվորների վիրավորման մասին, պաշտոնական Բաքուն ավելի լա է միջադեպի պատճառները փնրտի սեփական բանակի թերացումների, նրա մարտական եւ բարոյահոգեբանական վիճակի մեջ»,- նկատել է Սենոր Հասրաթյանը:
Ադրբեջական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, վիրավորները 20-ամյա ֆազիլ Աբդուալլեւն ու 21-ամյա Էլշան Նազարովն են, որոնք հրազենային վնասվածքներ են ստացել: Երկու զինվորն էլ գտնվում են հիվանդանոցում: Աբդուլլաեւի վիճակը գնահատվում է որպես ծանր, Նազարովը թեթեւ վնասվածք է ստացել:

Nagorno-Karabakh’s Defense Ministry has dismissed reports of Azerbaijani press on ceasefire violation and injuring two Azerbaijani soldiers.
This information is untrue, Senor Hasratyan, spokesperson for NKR MOD, told Armenian News-NEWS.am.
“Advanced units of NKR Defense Army maintain ceasefire regime. As regards Azerbaijan’s misinformation that Karabakh forces allegedly injured two Azerbaijani soldiers, the official Baku should seek causes in shortcomings of Azerbaijani army, its military and moral-psychological situation,” he said.
Earlier Azerbaijani press reported two soldiers were injured. They were reportedly hospitalized.
It is not the first time Azerbaijan is trying to shift blame onto the Armenian side. Once an incident takes place in Azerbaijani armed forces, they hurry to declare soldiers were injured or killed due to violation of ceasefire regime.