Սյունիքի մարզում այս պահին կորոնավիրուսով վարակված 23 քաղաքացի կա, բուժվել է 2 քաղաքացի, ունենք 106 ինքնամեկուսացվածներ։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Սյունիքի փոխմարզպետ Նարեկ Բաբայանը։
«Շուրջ 1 շաբաթ առաջ ունեինք 25 կորոնավիրուսով վարակվածներ, հիմա արդեն ունենք 2 բուժվածներ, նրանք արդեն դուրս են գրվել ԲԿ-ներից»,- ասաց փոխմարզպետը եւ հավելեց, որ 23 վարակվածների առողջական վիճակը լավ է. ծանր հիվանդներ չունեն։
«Իրենցից 4-ը այս պահին գտնվում են Երեւանում, մնանացածը Կապանի եւ Մեղրու բկ-ներում են»,- ասաց Բաբայանը։
Փոխմարզպետը նշեց, որ մարզում վարակման առաջին աղբյուրը եղել է Իտալիայից ժամանած քաղաքացին, որը գնացել է Մեղրի, երկրորդը՝ ՌԴ-ից գնացել է Կապան։

At this moment, Syunik Province has 23 coronavirus cases, 2 have recovered, and 106 are self-isolated, as reported Deputy Governor of Syunik Province Narek Babayan to Armenian News-NEWS.am.
“About a week ago, there were 25 coronavirus cases, but now there are two people who have recovered and have been checked out of medical centers,” the deputy governor said, adding that the 23 people with coronavirus are in good condition.
The deputy governor also stated that the first source of outbreak of the virus was the citizen who had come from Italy and then gone to Meghri, and the second source was the citizen who had traveled from the Russian Federation to the Armenian city of Kapan.