Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր` մայիսի 9-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում մասնակցում է Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման օրվան նվիրված միջոցառումներին: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի եւ Արցախի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Բակո Սահակյանը Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման տոնական միջոցառումների շրջանակներում մայիսի 8-ին Ստեփանակերտի մշակույթի եւ երիտասարդության պալատում մասնակցել են հանդիսավոր երեկոյին:
Միջոցառմանը մասնակցել են ԼՂՀ երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտպանության բանակի բարձրագույն սպայական անձնակազմը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ, Արցախյան ազատամարտի վետերաններ, հյուրեր Հայաստանից եւ արտերկրից:

As Armenian News-NEWS.am reported earlier, on May 8, within the frameworks of solemn events celebrating the Victory Holiday, the Day of the NKR Defense Army and the Liberation of Shoushi, Artsakh Republic President Bako Sahakyan and President of Armenia Serzh Sargsyan were present at a Divine Liturgy at Ghazanchetsots church of Christ the Savior in Shoushi.
The Presidents also attended the solemn event dedicated to the May 9 Triple holiday held at Stepanakert youth and culture palace.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, Parliament Speaker Hovik Abrahamyan, Defense Minister Seyran Ohanyan, representatives of diplomatic missions laid wreaths on Monday at the monument to Unknown Solider in the