Հայ ազգային կոնգրեսին մոտ կանգնած աղբյուրների փոխանցմամբ, ՀԱԿ առաջնորդ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը ներքին կարգով հանձնարարել է պատրաստել վստահված անձանց ցուցակ՝ հնարավոր արտահերթ նախագահական ընտրություններին պատրաստ լինելու նպատակով։
Ներկայիս քաղաքական իրավիճակում այս տեղեկությունը, մեղմ ասած, անհավանական է թվում, եւ բացառված չէ, որ այն շրջանառության մեջ է դրվել զուտ քարոզչական նպատակներով՝ մայիսի 31-ին կայանալիք հանրահավաքի մասնակիցներին «հուսադրելու» համար։ Մեր տեղեկություններով, այս օրերին ՀԱԿ-ում իրականում կազմում են մեկ այլ ցուցակ, որը հնարավոր է՝ հրապարակվի նույն մայիսի 31-ի հանրահավաքում։
Ըստ այդմ, ՀԱԿ-ում ստեղծվում է մի աշխատանքային խումբ, որը պետք է ֆորմալ բանակցություններ վարի իշխանությունների հետ՝ քաղբանտարկյալներին ազատ արձակելուց հետո երկխոսության պաշտոնական մեկնարկից հետո։ Մեր տեղեկություններով, այս խումբը կազմված կլինի ՀԱԿ անդամ հիմնական կուսակցությունների մեկական ներկայացուցիչներից։

Armenian first President, leader of oppositional Armenian National Congress (ANC) Levon Ter-Petrosyan has instructed his supporters to form a list of his close confidants to be ready for possible snap elections in
“Under the current circumstances, this message seems incredible, but is not ruled out it is done for propaganda to encourage participants of the ANC rally scheduled for May 31. According to the information at the newspaper’s disposal, the ANC is preparing another list that may be voiced during this meeting.
“A working group is being created to hold formal talks with the Armenian authorities after the release of political prisoners and the official start of the dialogue. The group will consist of representatives of parties, including in the ANC,” the newspaper reads.