Միացյալ Նահանգները չի կարող ակնկալել COVID-19-ի դեմ անվտանգ եւ արդյունավետ պատվաստանյութի հասանելիություն, ասել է Ալերգիայի եւ վարակիչ հիվանդությունների ազգային ինստիտուտի ղեկավար Էնթոնի Ֆաուչին՝ կոչ անելով ամերիկացիներին միասին աշխատել` երկրի մեծ մասում տարածվող վիրուսի դեմ պայքարելու համար:
Կալիֆոռնիան, Տեխասը եւ շատ այլ նահանգներ հայտնում են կորոնավիրուսի նոր դեպքերի ռեկորդային աճի մասին, ինչը հանգեցնում է համավարակի զսպման ԱՄՆ-ի ջանքերի սթափ վերագնահատմանը:
«Չափազանց կարեւոր է այս երկրում բոլորի համար անվտանգ եւ արդյունավետ պատվաստանյութեր ունենալը»,- ասել է բժիշկ Էնթոնի Ֆաուչին՝ հավելելով, որ «չկա որեւէ երաշխիք, որ մենք կունենանք անվտանգ եւ արդյունավետ պատվաստանյութ»:
Ավելի քան 126 000 ամերիկացիներ են մահացել COVID-19-ից, միլիոնավոր մարդիկ կորցրել են իրենց աշխատանքը: Ըստ Reuters-ի տվյալների՝ հունիս ամսվա ընթացքում COVID-19-ի դեպքերի թիվը կրկնապատկվել է առնվազն 10 նահանգներում, ներառյալ Տեխասը եւ Ֆլորիդան:
Լոս Անջելեսը՝ ԱՄՆ երկրորդ խոշոր քաղաքը, դարձել է համավարակի նոր էպիկենտրոն, քանի որ դիտարկվում է կորոնավիրուսի եւ հոսպիտալացման դեպքերի աճ, չնայած Կալիֆոռնիայի նահանգապետ Գեւին Նյուսոմի հրահանգներին, որոնք պահանջում են բարերը փակել եւ դիմակներ կրել՝ բոլոր հասարակական վայրերում:

Соединенные Штаты не могут рассчитывать на доступность безопасной и эффективной вакцины против COVID-19, заявил глава Национального института аллергии и инфекционных заболеваний Энтони Фаучи, призвав американцев работать сообща для борьбы с вирусом, распространяющимся по большей части страны.
Калифорния, Техас и многие другие штаты сообщают о рекордном росте новых случаев коронавируса, что приводит к отрезвляющей переоценке усилий США по сдерживанию пандемии.
«Чрезвычайно важно иметь безопасные и эффективные вакцины, доступные для всех в этой стране», - сказал доктор Энтони Фаучи, добавив при этом, что «нет никаких гарантий , что у нас будет безопасная и эффективная вакцина».
Более чем 126 000 американцев скончались от COVID-19, и миллионы потеряли работу. По данным Reuters, число случаев COVID-19 более чем удвоилось в июне как минимум в 10 штатах США, включая Техас и Флориду.
Лос-Анджелес, второй по величине город США, стал новым эпицентром пандемии, поскольку там наблюдается рост случаев коронавируса и госпитализаций, несмотря на распоряжения губернатора Калифорнии Гэвина Ньюсома, требующие закрытия баров и обязательного ношения масок почти во всех общественных местах.