Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի ՏերԳաբրիելյան փողոցում մայիսի 10-ին փլուզվել է 1970-ական թթ. կառուցված նախկին կեղտաջրերի մաքրման կայանի շենքը, կա տուժած եւ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Հայաստանի ԱԻՆ փրկարար ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ:
Դեռեւս չպարզված հանգամանքներում մաքրման կայանի շենքի երկաթ-բետոնե պանելը (35սմ հաստությամբ) շրջվել է Վարդենիս քաղաքի բնակիչ, 24-ամյա Սասուն Էլոյանի  վրա, ով տեղում մահացել է:
Հրշեջ-փրկարարների եւ տեղի բնակիչների ուժերով  դին դուրս է բերվել փլատակների տակից եւ հանձնվել ոստիկանության աշխատակիցներին:

Железобетонная плита насмерть задавила 24-летнего парня. Этот трагический инцидент произошел 10 мая в городе Варденис  Гегаркуникской области.
Как сообщили Новости Армении- NEWS.am в МЧС Армении, при невыясненных обстоятельствах  произошло обрушение построенного в 70-х гг прошлого века здания.  Железобетонная плита толщиной 35 см упала на жителя города Варденис, 24-летнего Сасуна Элояна, который скончался на месте. Спасатели и местные жители вынесли тело из под завалов, и передали сотрудникам полиции.