Երեւանում այսօր` մայիսի 11-ին մեկնարկել է Հայաստանի եւ Գերմանիայի ԱԳՆ-ների միջեւ խորհդատվությունները, որին մասնակցելու համար Երեւան է ժամանել Գերմանիայի ԱԳՆ Արեւելյան Եվրոպայի, կովկասյան տարածաշրջանի եւ Կենտրոնական Ասիայի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ դեսպան Պատրիցիա Ֆլորին:
ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, նրա հետ հանդիպման ժամանակ բարձր է գնահատել Հայաստանի եւ Գերմանիայի միջեւ ձեւավորված համագործակցությունը, թե երկկողմ, թե բազմակողմ ձեւաչափերով, պարբերական քաղաքական երկխոսությունը եւ առկա է հարաբերությունների հետագա ընդլայնման երկուստեք ձգտում:
Դեսպան Ֆլորը նշել է, որ Գերմանիան շարունակելու է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված քայլերը եւ այսօր մեկնարկած ԱԳՆ-երի միջեւ խորհրդատվությունները հենց այդ նպատակին են ուղղված:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են հայ-գերմանական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, Հայաստան-ԵՄ համագործակցությունը եւ Ասոցացման Համաձայնագրի շուրջ ընթացող բանակցությունները:
Դեսպան Ֆլորի խնդրանքով նախարար Նալբանդյանը ներկայացրել է արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման վերջին զարգացումները:

YEREVAN. Special Representative for Eastern Europe, the Caucasus and Central Asia at German Foreign Ministry Patricia Flor arrived in Yerevan to participate in consultations between Armenian and German Foreign Ministries on Wednesday.
Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian highly appreciated the cooperation between Armenia and Germany both in bilateral and multilateral formats and the political dialogue. Nalbandian stressed both sides are interested in further improvement of bilateral ties, the press service of Armenian Foreign Office informed Armenian News-NEWS.am.
Mrs. Flor said Germany will step up efforts to expand cooperation with Armenia and stressed the consultations are held for this purpose.
The sides also referred to a wide range of issues on Armenia-Germany relations, Armenia-EU cooperation and talks on association agreement.