ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովը լավ հարթակ է ԵԱՀԿ մասնակից երկրների քաղաքական ուժերի եւ գործիչների փորձն ու կարողություններն օգտագործելու, Կազմակերպության աշխատանքներում ներդնելու համար: Այս մասին այսօր` մայիսի 11-ին Երեւանում հայտարարել է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը` ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի նախագահ Պետրոս Էֆթիմիուի հետ հանդիպման ժամանակ:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցները կարեւորել են ԵԱՀԿ տարբեր կառույցների, այդ թվում Խորհրդարանական վեհաժողովի հետ Հայաստանի համագործակցությունը` ընդգծելով հատկապես ժողովրդավարական բարեփոխումների, անվտանգության, մամուլի ազատության, ոստիկանության համակարգի բարեփոխումների եւ մի շարք այլ ուղղություններով համատեղ աշխատանքը:
ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահ Պետրոս Էֆթիմիուն նշել է, որ Խորհրդարանական վեհաժողովը մարմնավորում է ԵԱՀԿ-ի համար կարեւոր արժեքներ` խաղաղություն, անվտանգություն, բարեկամություն եւ համագործակցություն: Նա ընդգծել է, որ Կազմակերպությունն այդ սկզբունքներին եւ արժեքներին համապատասխան ջանադրաբար աշխատում է: Պետրոս Էֆթիմիուն գոհունակությամբ է խոսել Վեհաժողովի շրջանակներում հայկական պատվիրակության ակտիվ աշխատանքի մասին:

YEREVAN. - The OSCE Parliamentary Assembly is a good platform to use experience and potential of political forces of the OSCE members-states, President of Armenia Serzh Sargsyan stated at the meeting with President of the OSCE PA Petros Efthimiou in Yerevan on Wednesday.
The officials attached significance to Armenia’s cooperation with various structures of the OSCE, including the Parliamentary Assembly and stressed joint efforts in the country’s democratic reforms, security, freedom of press and reforms in police system, the presidential press service informed Armenian News-NEWS.am.
Petros Efthimiou noted the parliamentary assembly symbolizes significant values, such as peace, security, friendship and cooperation. He stressed the organization is carrying out activities conforming to these principles. The head of the OSCE PA also expressed content with the activities of the Armenian delegation within the PA.