ԲՀԿ Երիտասարդների միության նախագահ Աշոտ Անդրեասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
«Սերգեյ Բագրատյանը մի քանի օր առաջ հայտարարեց իր անկախ պատգամավոր դառնալու մասին լուրը, իսկ այսօր արդեն, մի քանի օր անհետացած լինելուց հետո ուժ գտավ իր մեջ և խոսեց։
Դավաճանությունը կլինի քաղաքական, թե այլ չունի ներում։
Պարո՛ն Բագրատյան, լինելով Ձեզ հետ նույն քաղաքական թիմից, որպես ավագ կուսակից ընկեր, իմ հարգանքը Ձեր հանդեպ եղել է շատ մեծ։
Այդ հարգանքը այլևս չկա, այդ հարգանքը հավասարվել է զրոյի, քանի որ Ձեր քաղաքական անբարոյական քայլը ոչ մի արդարացում չունի։
Մեր համատեղ զրույցների և քննարկումների ժամանակ դուք անձամբ եք խոստովանել , որ խորհրդարանական ընտրություններին հանձն եք առել ստանալ ժողովրդի վստահության 7000 քվե։
Ըստ օդում կախված լուրերի, դուք ասել եք. <<Անբարոյականի վաստակ լինեմ, թե մանդատս չդնեմ, եթե այդքան ձայն չտան ինձ>>։
Կյանքը ցույց տվեց, որ դուք պարտվել եք ռեյտինգային ընտրակարգում, ստանալով ժողովրդի վստահության ընդհամենը 1000 քվե։
Հետևությունները թողնում եմ Ձեզ , թե դուք ինչ եք ասել և ինչ եք արել, սակայն չեմ կարող չանդրադառնալ Ձեր քաղաքական անբարոյական պահվածքին։
Բազմիցս խմբակցության նիստերի ժամանակ Գագիկ Ծառուկյանը հորդորել է Ձեզ ժողովրդից թալանած գումարը տանել և տալ հետ, որպեսզի հետագայում չկանգնեք քրեական պատասխանատվության առաջ, ԲՀԿ պատգամավորներն էլ մի մարդու նման պատրաստակամություն են հայտնել ցանկացած դժվար պահի լինել Ձեր կողքին։
Ի՞նչ արեցիք դուք։
Ցածր դասելով թե՛ կուսակիցներին, թե՛ Ձեր բարոյականությունը համաձայնության եկաք իշխանականների հետ դառնալու անկախ պատգամավոր, որպեսզի չդնեք Ձեր մանդատը և պատասխան չտաք օրենքի առաջ ժողովրդից թալանած գումարների համար։
Դուք հիմա հպարտ և խրոխտ խոսում եք , որ ԲՀԿ-ի և Ձեր գաղափարները եղել են տարբեր և որ իրավունք ունեք ժողովրդին ներկայացնել խորհրդարանում։
Իրականում , առաջին մասով ճիշտ եք, քանի որ մեր և ձեր գաղափարները տարբեր են, ԲՀԿ-ում դավաճանները տեղ չունեն, ԲՀԿ-ում մանդատը ինքնասիրությունից վեր դասողները տեղ չունեն, ԲՀԿ-ում ժողովրդին թալանողները տեղ չունեն, իսկ ժողովրդի մասով չարաչար սխալվում եք , քանի որ Ձեզ ժողովուրդը խորհրդարան չի բերել և դուք պարտվել եք։

Несколько дней назад Сергей Багратян объявил о том, что собирается стать независимым депутатом, а сегодня, исчезнув до этого на несколько дней, он нашел в себе силы и заговорил. Об этом на своей странице в Facebook написал председатель Союза молодежи партии «Процветающая Армения» Ашот Андреасян.
Андреасян в частности отметил: «Предательству, будь то политическое или какое-либо другое, нет прощения.
Господин Багратян, будучи с вами из одной политической команды, мое уважение как вам как к старшему партийному товарищу, было очень большим. Этого уважения больше нет, это уважение приравнялось к нулю, потому что ваш политический аморальный шаг не имеет никакого оправдания. В наших совместных беседах и дискуссиях вы лично признались, что в ходе парламентских выборов взяли на себя обязательство получить 7000 голосов избирателей.
По слухам, вы в частности заявили: «Чтобы я стал сыном аморальной женщины, если не сложу с себя мандат в случае, если мне не дадут столько голосов». Жизнь показала, что вы проиграли, получив лишь 1000 голосов избирателей. Множество раз, во время заседания парламентской фракции, Гагик Царукян призывал вас вернуть украденные у людей деньги, чтобы в будущем не встать перед угрозой уголовной ответственности, а депутаты «ПА», в свою очередь, выразили готовность, в любой трудный для вас момент, поддержать вас».