ՊԵԿ-ի պարգեւավճարների մասին այնքան է խոսվել, որ այլեւս կարիք ու անհրաժեշտություն չեմ տեսնում դրան անդրադառանալու: Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերչի 24-ին, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՊԵկ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանը:
Դիտարկմանը, որ ՊԵԿ պարգեւավճարները կազմել են 5 մլրդ դրամ, ինչը ավելի շատ է, քան Գյումրի քաղաքի բյուջեն, ՊԵԿ նախագահն արձագանքեց. «Ամենեւին համեմատելի չեն այդ երկու հարթությունները, եւ ես առաջարկում եմ պարգեւավճարների հարցին այդ կտրվածքով եւ այդ համեմատությամբ չմոտենալ: ՊԵԿ-ի պարգեւավճարները շատ համահունչ են, շատ ճիշտ են գնահատված յուրաքանչյուր աշխատակցի կատարած աշխատանքով»:
Հարցին, թե այսինքն եթե պարգեւավճար չտաք, նորմալ չե՞ն աշխատի, նա պատասխանեց. «Միայն աշխատավարձը բավարար չէ ՊԵԿ-ի աշխատակիցների արդյունավետ աշխատանքը կազմակերպելու համար»:
Շարքային քաղաքացու համար 68 հազար դրամը բավարա՞ր է, հարցին էլ ասաց. «Դա այլ հարց է, պարգեւավճարների ֆոնին բարձրացնելու հարց չէ»:

О премиях в Комитете государственных доходов Армении было столько разговоров, что я больше не вижу необходимости касаться этого вопроса. Об этом заявил в беседе с журналистами 24 сентября глава КГД Армении Эдвард Ованнисян.
В ответ на замечание о том, что премии в КГД составили 5 млрд. драмов, что больше бюджета города Гюмри, он отметил: «Эти две плоскости несравнимы, и я предлагаю не подходить к вопросу премий в данном разрезе и сравнении. Премии в КГД очень созвучны, они очень правильно оцениваются в соответствии с работой, проделанной каждым сотрудником».
На вопрос, будут ли работники нормально работать в случае лишения их премий, Ованнисян ответил: «Только зарплаты недостаточно для организации эффективной работы сотрудников КГД».
На вопрос же, а достаточно ли для рядового гражданина 68 тыс. драмов, то есть размера установленной в стране минимальной зарплаты, он ответил: «Это уже другой вопрос».