Յոթ պայթյուն է որոտացել Եմենի մայրաքաղաք Սանայից հյուսիս ընկած հատվածում: Պայթյունների պատճառներն առայժմ հայտնի չեն:
Հաղորդվում է, որ մայիսի 29-ին երեք մարդ զոհվել եւ ավելի քան 400-ը վիրավորվել են Թաիզ քաղաքում: Անվտանգության ուժերը կիրառել են արցունքաբեր գազ եւ կրակ են բացել ցուցարարների վրա, որոնք պահանջել են նախագահ Ալի Սալեհի հրաժարականը, փոխանցում է ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը:
Նշենք, որ անցած շաբաթ Եմենի մայրաքաղաքում շարունակվել էին բախումները նախագահի հավատարիմ ուժերի եւ շեյխ Սադեկա ալ Ահմարի գրոհայինների միջեւ: Բախումների ժամանակ ավելի քան հարյուր մարդ է զոհվել:

Семь взрывов прогремели к северу от столицы Йемена - Саны. Причины взрывов пока не известны.
29 мая три человека погибли и более 400 пострадали в городе Таиз, расположенном к югу от Саны. Силы безопасности применили слезоточивый газ и открыли огонь по демонстрантам, которые добиваются ухода президента Али Абдаллы Салеха со своего поста, пишет ИТАР-ТАСС.
На минувшей неделе в столице продолжались столкновения между верной президенту гвардией и боевиками главы влиятельной конфедерации племен хашед - шейха Садека аль- Ахмара. Стычки вспыхнули после того, как глава республики неделю назад отказался подписывать примирительную инициативу аравийских монархий, призванную положить конец внутриполитическому кризису в стране. В столкновениях погибли свыше ста человек.