Ինչպես արդեն նշվել է, «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամը, որ իրականացնում էր զարգացման ծրագրեր, ս.թ. նոյեմբերի 20-ին տեղի ունեցած հոգաբարձուների խորհրդի որոշմամբ, անցել է բացառապես մարդասիրական ծրագրերի իրականացման: Նշված որոշման շրջանակներում Հիմնադրամը Կրթաթոշակային ծրագիրը 2021-2022 ուսումնական տարվար համար չի իրագործի: Հետեւաբար եկող ուսումնական տարվա համար Հիմնադրամը կրթաթոշակային ծրագրի նոր դիմումներ չի ընդունելու:
Միեւնույն ժամանակ տեղեկացնում ենք, որ Հիմնադրամը, մինչեւ ուսումնառության ավարտը, կշարունակի աջակցել այն կրթաթոշակառուներին, որոնք արդեն արժանացել են կրթաթոշակի Հիմնադրամից: Լիահույս ենք, որ բոլորիս ջանքերի համատեղմամբ, կկարողանանք կարճ ժամանակ հետո վերականգնել Կրթաթոշակային ծրագիրը:

Благотворительный фонд «Мой шаг», который реализовывал программы развития, решением совета попечителей от 20 ноября 2020 года приступил к реализации исключительно гуманитарных программ. Об этом говорится в сообщении, распространенном офисом Благотворительного фонда «Мой шаг».
«В рамках указанного решения фонд не будет реализовывать стипендиальную программу на 2021-2022 учебный год. Соответственно, он не станет принимать новые заявления в рамках стипендиальной программы на предстоящий учебный год.
Одновременно хотим сообщить, что фонд продолжит до конца учебного года поддерживать тех стипендиатов, которые уже были удостоены нашей стипендии. Надеемся, что через короткое время совместными усилиями мы сможем восстановить стипендиальную программу».