Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր` հունիսի 8-ին ընդունել է Արցախում գտնվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ռոբերտ Բրադկեին /ԱՄՆ/, Իգոր Պոպովին /ՌԴ/ եւ Բեռնար Ֆասիեին /Ֆրանսիա/:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը եւ տարածաշրջանային գործընթացներին առնչվող տարբեր հարցեր:
Երկուստեք նշվել է, որ հակամարտության խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի:
Նախագահ Սահակյանը, կրկին անդրադառնալով սահմանից դիպուկահարների հետ քաշման հարցին, ընդգծել է, որ դա կհանդիսանա փոխվստահության միջոցների իրականացման կարեւոր բաղադրամասերից մեկը եւ դրականորեն կազդի բանակցային գործընթացի վրա:
Բակո Սահակյանը մեկ անգամ եւս ներկայացրել է պաշտոնական Ստեփանակերտի դիրքորոշումը՝ ընդգծելով, որ առանց բանակցությունների բոլոր փուլերին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասնակցության անհնարին է ակնկալել որեւէ բեկում հակամարտության կարգավորման գործընթացում: Հանդիպմանը ներկա են եղել Արցախի Հանրապետության ԱԳ նախարար Գեորգի Պետրոսյանը, ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT.- President of Nagorno-Karabakh Bako Sahakyan received on Wednesday the OSCE Minsk Group Co-Chairs Robert Bradtke (U.S.), Igor Popov (Russia) and Bernard Fassier (France) in Stepanakert.
The sides discussed issues related to resolution of the Karabakh conflict and regional processes noting there is no alternative to peaceful settlement of the conflict, reports NKR presidential press service.
Speaking about removal of snipers from the line of contact President Sahakyan stressed it is one of the key components of confidence building measures, adding it would have a positive impact on the negotiation process.
Bako Sahakyan reiterated Stepanakert’s official position underlining that it is impossible to expect any drastic change in the peace process without Karabakh’s direct participation at all stages of talks.
NKR Foreign Minister Georgy Petrosyan, personal representative of the OSCE chairman-in-office Andrzej Kasprzyk and other officials were present at the meeting.