Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին, ով այսօր` հունիսի 22-ին ելույթ է ունենալու Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում, հարցեր տալու համար հերթագրվել են 26 պատգամավորներ: Այդ մասին NEWS.am-ին Ստրասբուրգից հայտնել է հայկական պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը` հավելելով, որ հերթագրման գործընթացը կտեւի եւս մեկ ժամ:
Զոհրաբյանի խոսքով, հերթագրվածներից հինգը ադրբեջանական պատվիրակության անդամներ են, կան պատվիրակներ Ֆրանսիայից, Լիտվայից, Շվեյցարիայից, Իռլանդիայից, Լիտվայից, Իտալիայից, Մոլդովայից, նաեւ հայաստանյան պատվիրակության անդամ Զարուհի Փոստանջյանը:
Ներկայումս Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեմ առ դեմ հանդիպում է անցկացնում ԵԽԽՎ նախագահ Մեւլութ Չավուշօղլուի հետ:
Նշենք, որ ըստ ընթացակարգի, ելույթի եւ հարցերի համար հատկացվում է 1 ժամ: Ամեն հարցի համար` 30 վայրկյան:

Задать вопросы президенту Армении Сержу Саргсяну, который сегодня выступит на летней сессии Парламентской Ассамблеи Совета Европы, пока записались 26 парламентариев. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am сообщила из Страсбурга член армянской делегации в ПАСЕ Наира Зограбян, добавив, что процесс записи парламентариев продолжится еще 1 час.
Зограбян отметила, что пятеро из них – члены азербайджанской делегации, есть делегаты из Франции, Литвы, Швейцарии, Ирландии, Литвы, Италии, Молдовы, записалась также член армянской делегации Заруи Постанджян.
В настоящий момент президент Армении Серж Саргсян беседует за закрытыми дверями с председателем ПАСЕ Мевлютом Чавушоглу.
Отметим, что согласно регламенту на выступление и вопросы-ответы отводится 1 час. На каждый вопрос отводится 30 секунд.