Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին, ով այսօր` հունիսի 22-ին ելույթ է ունենալու Եվրոպայի Խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում, հարցեր տալու համար հերթագրվել են 26 պատգամավորներ: Այդ մասին NEWS.am-ին Ստրասբուրգից հայտնել է հայկական պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը` հավելելով, որ հերթագրման գործընթացը կտեւի եւս մեկ ժամ:
Զոհրաբյանի խոսքով, հերթագրվածներից հինգը ադրբեջանական պատվիրակության անդամներ են, կան պատվիրակներ Ֆրանսիայից, Լիտվայից, Շվեյցարիայից, Իռլանդիայից, Լիտվայից, Իտալիայից, Մոլդովայից, նաեւ հայաստանյան պատվիրակության անդամ Զարուհի Փոստանջյանը:
Ներկայումս Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեմ առ դեմ հանդիպում է անցկացնում ԵԽԽՎ նախագահ Մեւլութ Չավուշօղլուի հետ:
Նշենք, որ ըստ ընթացակարգի, ելույթի եւ հարցերի համար հատկացվում է 1 ժամ: Ամեն հարցի համար` 30 վայրկյան:

Twenty-six parliamentarians appealed to ask questions to Armenian President Serzh Sargsyan following his report at the summer session of Parliamentary Assembly of the Council of Europe.
Five of them are Azerbaijani delegates, member of the Armenian delegation Naira Zohrabyan told the Armenian News-NEWS.am correspondent from Strasbourg.
There are also delegates from France, Lithuania, Switzerland, Ireland, Italy, Moldova and Armenian delegate Zaruhi Postanjyan.
At the moment Armenian President is holding a closed- door meeting with PACE President Mevlut Cavusoglu.