Երեւանի բնակչուհի Աննա Հովհաննիսյանի դաժան սպանության փաստով հարուցված քրեական գործն ուղարկվել է Կոտայքի մարզի  ընդհանուր իրավասության դատարան:
Հունվարի 21-ի առավոտյան Աբովյան-Նոր Հաճըն ճանապարհին, կամրջի տակ հայտնաբերվել էր Երեւանի 46-ամյա բնակչուհի Աննա Հովհաննիսյանի դին: Մահացածի Mitsubishi մակնիշի մեքենան դեպքի վայրում էին հայտնաբերել: Փորձագետների նախնական եզրակացությամբ, մահը վրա էր հասել կամրջից ընկնելու հետեանքով: Փաստով քրեական գործ էր հարուցվել քր.օր.-ի 104 հոդվածի 1-ին կետի (Սպանություն) հատկանիշներով:
Հանցագործության կատարման կասկածանքով ձերբակալվել էր Դիլիջան քաղաքի բնակիչ, 27-ամյա Արմեն Մանթաշյանը: Վերջինս ինքնախոստովանական ցուցմունքներ էր տվել եւ հայտնել, որ հանդիպել է իր վաղեմի ծանոթուհու հետ հունվարի 20-ի գիշերը: Զույգը մտել է Երեւան-Սեւան ճանապարհին գտնվող «Գինետուն» ռեստորան»: Հանդիպումն ավարտվել էր Աննա Հովհաննիսյանի մահվամբ: Սպանելով կնոջը` Մանթաշյանը նրա դին նետել էր կամրջից, զանգահարել իր ծանոթ Հովհաննես Այվազյանին եւ նույն օրն իսկ վաճառել նրա մեքենան 300 հազար դրամով` պատճառաբանելով, թե այն գողացվել է Վրաստանում: Այվազյանը մեքենան հանձնել էր իր ծանոթ Աշոտ Շահինյանին: Մի քանի ժամում Mitsubishi-ն վերածվել էր պահեստամասերի կույտի:
Արմեն Մանթաշյանին մեղադրանք է առաջադրվել սպանություն կատարելու համար, իսկ Հովհաննես Այվազյանին, Աշոտ Շահինյանին եւ Հենրիխ Ստեփանյանին` հանցագործությունը պարտակելու:

Уголовное дело по факту жестокого убийства жительницы Еревана Анны Ованнисян направлено в суд первой инстанции Котайкской области Армении.
Утром 21 января текущего года под мостом на дороге Абовян-Нор Ачин было обнаружено тело 46-летней жительницы Еревана Анны Ованнисян. По предварительному заключению экспертов, смерть наступила до падения с моста. Машина погибшей женщины марки «Мицубиси» на месте происшествия обнаружена не была. По факту происшедшего было возбуждено уголовное дело по ч. 1 статьи 104 УК РА (убийство).
По подозрению в совершении этого преступления был задержан житель города Дилижан 27-летний Армен Манташян. Задержанный дал признательные показания. Со слов обвиняемого, он встретился с потерпевшей – своей давней знакомой, в ночь на 20 января. Пара зашла в ресторан «Гинетун» на дороге Ереван-Севан. Встреча завершилась гибелью Анны Ованнисян. Убив женщину, Манташян затем сбросил тело с моста, позвонил своему знакомому Ованнесу Айвазяну и в тот же день продал машину погибшей за 300 тысяч драмов, объяснив тому, что машина была украдена в Грузии. Айвазян, в свою очередь, передал машину авторемонтщику Ашоту Шаиняну. За несколько часов «Мицубиси» была разобрана для последующей продажи по частям.
Армену Манташяну было предъявлено обвинение по п.8 ч.2 статьи 104 УК РА (убийство, совершенное в корыстных целях, по заказу либо сопряженное с присвоением имущества, разбоем или бандитизмом) и по п.2 ч.2 статьи 175 УК РА (разбой). Также арестованы три подельника Манташяна, Ованнес Айвазян, Ашот Шагинян и Генрих Степанян. Им было предъявлено обвинение по ч.1 статьи 334 УК РА (сокрытие преступления).