ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին, քննարկվել են տրանսպորտային ոլորտում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
ՏԿԵ նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Արմեն Սիմոնյանն ընդգծել է Հայաստանի և Վրաստանի միջև փոխշահավետ բարեկամական հարաբերությունների առկա բարձր մակարդակը, որի մասին վկայում է նաև հուլիսի 9-ին միջպետական սահմանի Սադախլո-Բագրատաշեն անցակետի տարածքում` Դեբեդ գետի վրա, երկու երկրների ոլորտային նախարարների մասնակցությամբ «Բարեկամություն» կամրջի հիմնարկեքի պաշտոնական արարողությունը։
Հանդիպման ընթացքում Վրաստանի դեսպանը և ՀՀ ՏԿԵ նախարարի տեղակալը քննարկել են երկկողմ և տարանցիկ բեռնափոխադրումների կազմակերպմանն առնչվող որոշ ընթացակարգերի կարգավորման, մասնավորապես բեռնափոխադրող վարորդներին Վրաստանի տարածքում վտանգավոր բեռների փոխադրումը պահանջող հատուկ թույլտվության տրամադրման կարգին վերաբերող հարցեր։
Քննարկվել է նաև Հայաստանի և ԵԱՏՄ երկրների միջև տարանցիկ բեռնափոխադրումների մշտադիտարկման նպատակով էլեկտրոնային նավարկման կապարակնիքների՝ Վրաստանի տարածքում կիրառման հնարավորության հարցը։ Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի և Վրաստանի միջև միջազգային ավտոմոբիլային հաղորդակցության մասին համաձայնագրի շրջանակներում երկկողմ ուղևորափոխադրումների և բեռնափոխադրումների կազմակերպմանն առնչվող այլ հարցերի։

Acting Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure of Armenia Armen Simonyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia Giorgi Saganelidze and discussed several issues related to bilateral cooperation in the transport sector.
As reported the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure, Simonyan underscored the high level of mutually beneficial and friendly relations between Armenia and Georgia, evidence of which is the official groundbreaking ceremony for construction of the “Friendship” bridge over Debed River (in the premises of the Sadakhlo-Bagratashen checkpoint of the interstate border) that was attended by the sector-specific ministers of both countries.
During the meeting, the Ambassador and the acting deputy minister discussed issues related to the regulation of certain procedures for the organizing of bilateral and transit cargo transportation, as well as the possibility of applying electronic navigation seals in the territory of Georgia for monitoring transit cargo transportation between Armenia and member states of the Eurasian Economic Union.