Սաուդյան Արաբիայի հակաօդային պաշտպանության ուժերը զավթել եւ ոչնչացրել են երեք ականապատ անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ), որոնք արձակվել էին Եմենի «Անսար Ալահ» շարժման հուսիթների կողմից, հաղորդում է Al Arabiya հեռուստաալիքը:
Բոլոր ԱԹՍ-ների թիրախները եղել են օբյեկտներ թագավորության տարածքում: Միությունում ընդգծել են, որ շարունակում են կոշտ միջոցներ ձեռնարկել հուսիթների ականապատ անօդաչուներից խաղաղ բնակիչներին պաշտպանելու համար:
2014 թվականից Եմենում շարունակվում է հակազդությունը կառավարական ուժերի եւ ապստամբների զինված ձեւավորումների միջեւ: Առավել ակտիվ փուլը 2015 թվականին էր Սաուդյան Արաբիայի գլխավորությամբ կոալիցիայում: Երկրում կոնֆլիկտի պատճառով ծագել է աշխարհում խոշորագույն հումանիտար ճգնաժամ: Հուսիթները պարբերաբար իրականացնում են հարձակումներ, որոնց գլխավոր նպատակն է Սաուդյան Արաբիան եւ դրա ենթակառուցվածքները, այդ թվում՝ նավթային ոլորտը:

The Saudi Air Defense Forces intercepted and destroyed three mined unmanned aerial vehicles (UAVs) launched by the Houthis of Yemen's Ansar Allah movement, Al Arabiya reported.
The targets of all UAVs were objects on the territory of the kingdom. The alliance noted that they continue to take tough measures to protect civilians from mined Houthi drones.
Since 2014, the confrontation between government forces and armed rebel groups continues in Yemen. It entered its most active phase with the invasion of the country in March 2015 by a coalition led by Saudi Arabia.
The conflict in the country has created the largest humanitarian crisis in the world.
The Houthis regularly carry out attacks, the main targets of which remain Saudi Arabia and its infrastructure, including oil.