Հայաստանի ներկայիս վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վարած քաղաքականության շնորհիվ բանակի նյութական կորուստները կազմել են մոտ 4 մլրդ դոլար: Այս մասին սեպտեմբերի 15-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, փորձագետ Էդգար Ղազարյանը:
Միեւնույն ժամանակ, ըստ փորձագետի, սպայական կազմում կորուստները կազմել են նրանց ընդհանուր թվի մոտ 25%-ը: «Եվ ոչ ոք դրա համար որեւէ պատասխանատվություն չի կրել: Ավելին, մարդիկ արդարացնում են կառավարության ղեկավարի գործողությունները: Ոչ ոք իրենից ոչինչ չի պահանջում»,-դժգոհեց Զազարյանը ՝ ակնհայտորեն նկատի ունենալով բնակչության այն հատվածին, որը սատարում է իշխանություններին:

Из-за политики, проводимой действующим премьер-министром Армении Николом Пашиняном, материальные потери армии составили порядка 4 млрд. долларов. Об этом на встрече с журналистами 15 сентября заявил бывший руководитель аппарата Конституционного суда, эксперт Эдгар Казарян.
При этом, по словам эксперта, потери среди офицеров среднего звена составили около 25% от их общего числа. «И никто за это не понес никакой ответственности. Более того, люди оправдывают действия главы Правительства. Никто ничего с него не требует», - посетовал Казарян, очевидно имея в виду ту часть населения, которая поддерживает власти.