Հյուսթոնի բնակչուհուն կանխամտածված սպանության մեղադրանք է ներկայացվել կնոջ նստատեղում սիլիկոնի չարտոնված ներարկման պատճառով, ինչի հետեւանքով կինը մահացել է։
47-ամյա Լիզա Ֆերնանդեսը ձերբակալվել է 38-ամյա Մարջի ՄակՔլենդոնի (Սենթ Լուիս) մահվանը հանցակից լինելու պատճառով, որը մահացել է 2018թ. իր բնակարանում, Ֆերնանդեսի հետ հանդիպումից մի քանի օր հետո։
Դատական փաստաթղթերի համաձայն՝ իրեն «գեղեցկության խորհրդատու» անվանած Ֆերնանդեսը աշխատում էր տանը 2004 թվականից, նա սիլիկոնն ստացել էր անօրինական ճանապարհով եւ այն ճիշտ չէր ներարկել, տեղեկացնում է KSDK-ն։
ՄակՔլենդոնը առաջին ներարկումից հետո վատ է զգացել 2018թ. ապրիլի 24-ին, բայց վերադարձել է հաջորդ օրը, որպեսզի ստանա երկրորդ ներարկումը այն բանից հետո, երբ Ֆերնանդեսը հրաժարվել էր նրան վերադարձնել գումարը։
Պաշտոնական անձանց խոսքով՝ երկրորդ ներարկումը ստիպված են եղել դադարեցնել, քանի որ ՄակՔլենդոնն ուժեղ ցավեր է ունեցել։ Նրա մոտ սկսվել են շնչառության հետ կապված խնդիրներ, եւ նա սկսել է արյուն հազալ, նրան տեղափոխել են շտապօգնության տեղի բաժանմունք։ Բայց նա չի սպասել, որ բուժզննումն ավարտվի եւ վերադարձել է Սենթ Լուիս։ Դրանից շատ չանցած նա նորից հոսպիտալացվել է Միսուրիի հիվանդանոց, որտեղ մահացել է 2018թ. ապրիլի 30-ին։

Жительнице Хьюстона предъявлено обвинение в непредумышленном убийстве за проведение нелицензированной инъекции силикона в ягодицы, в результате которой погибла женщина.
47-летняя Лиза Фернандес была арестована за свою причастность к смерти 38-летней Марджи МакКлендон из Сент-Луиса, которая скончалась через несколько дней после встречи с Фернандес в ее квартире в 2018 году.
Согласно судебным документам, назвавшая себя «консультантом по красоте» Фернандес работала дома с 2004 года, она получила силикон незаконно и неправильно ввела его с помощью шприца, сообщает KSDK.
МакКлендон плохо себя чувствовала после первого курса инъекций 24 апреля 2018 года, но вернулась на следующий день, чтобы пройти второй курс инъекций после того, как Фернандес отказалась вернуть ей деньги.
По словам официальных лиц, вторую процедуру пришлось останавливать несколько раз из-за сильной боли у МакКлендон. У нее начались проблемы с дыханием, и она и кашлять кровью, прежде чем ее поместили в местное отделение неотложной помощи. Однако она вернулась в Сент-Луис до того, как завершили ее медицинское обследование. Вскоре после этого она была повторно госпитализирована в больницу в Миссури, где умерла 30 апреля 2018 года.