Ռուս զինվորականները հայտնել են նավերից եւ ինքնաթիռներից Օդեսայի շրջանում գտնվող նավթավերամշակման գործարանի եւ վառելիքի ու քսանյութերի պահեստների ուղղությամբ հրթիռային հարվածներ հասցնելու մասին, փոխանցում է  Интерфакс-АВН-ը:
«Այսօր առավոտյան ծովային եւ օդային տեղակայման գերճշգրիտ հրթիռներով ոչնչացվել է Օդեսայի շրջանում գտնվող նավթավերամշակման գործարանը եւ քսանյութերի 3 պահեստ, որտեղից վառելիքի մատակարարումներ են իրականացվել Նիկոլաեւի ուղղությամբ տեղակայված ուկրաինական զորամիավորումների համար»,- կիրակի հայտարարել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իգոր Կոնաշենկովը:
«ՌԴ Զինված ուժերը շարունակում է հատուկ ռազմական արշավի իրականացումն Ուկրաինայում»,- հայտարարել է նա:
Օդեսան Ուկրաինայի՝ բնակչության թվով երրորդ քաղաքն է (ավելի քան 1 մլն մարդ): Քաղաքը  գտնվում է Օդեսայի ծոցի ափերին (Սև ծովի հյուսիսարեւմտյան ափերին): Խոշոր ծովային առեւտրային նավահանգիստ է:
Մարտի 25-ին ՌԴ Գլխավոր շտաբի գլխավոր օպերատիվ վարչության պետ Սերգեյ Ռուդսկոյը տեղեկացրել էր, որ Ուկրաինայում ընթացող գործողությունների ժամանակ ռուս զինվորականները գերճշգրիտ զենք են կիրառում, այդ թվում՝ Х-101 ավիացիոն թեւավոր հրթիռներ, «Կալիբր» ծովային թեւավոր հրթիռներ, «Իսկանդեր-Մ» ցամաքային օպերատիվ-մարտավարական հրթիռային համալիրներ

Российские военные сообщили о нанесении ракетного удара с кораблей и самолетов по нефтеперерабатывающему заводу и хранилищам горюче-смазочных материалов в районе Одессы, передает «Интерфакс-АВН».
«Сегодня утром высокоточными ракетами морского и воздушного базирования уничтожен нефтеперерабатывающий завод и три хранилища горюче-смазочных материалов в районе города Одесса, с которых осуществлялись поставки топлива для группировки украинских войск на николаевском направлении», - сказал в воскресенье официальный представитель Минобороны РФ Игорь Конашенков.
«Вооруженные силы Российской Федерации продолжают проведение специальной военной операции на Украине», - заявил он.
Одесса считается третьем по численности населения городом Украины (более 1 млн человек). Город расположен на берегу Одесского залива (северо-западная часть Черного моря). Крупный морской торговый порт.
25 марта начальник главного оперативного управления Генштаба РФ Сергей Рудской сообщил, что в ходе операции на Украине российские военные среди высокоточного оружия, в частности, применяют авиационные крылатые ракеты Х-101, морские крылатые ракеты «Калибр», ракеты наземного оперативно-тактического комплекса «Искандер-М».
19 марта министерство обороны России сообщало, что в ходе операции на Украине впервые применен гиперзвуковой авиационный ракетный комплекс «Кинжал» - им 18 марта уничтожен подземный склад ракет и боеприпасов украинских войск в Ивано-Франковской области.