Հինգշաբթի օրը հրաձգություն է տեղի ունեցել Թել Ավիվի կենտրոնում, հայտնում է իսրայելական Haaretz լրատվամիջոցը՝ հղում անելով տեղի ոստիկանությանը։
Շտապօգնության աշխատակիցները հայտնել են Դիզենգոֆ փողոցում առնվազն հինգ տուժածի մասին, որոնցից մեկը ծանր վիճակում է:
«Մագեն Դավիդ Ադոմ» շտապօգնության ծառայությունը հաղորդել է բանուկ փողոցում կրակոցների բազմաթիվ տեսարանների մասին:
«Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում Իսրայելը բախվել է ահաբեկչական հարձակումների ալիքի։ Մարտի 22-ին չորս իսրայելցի է սպանվել Բերշեբեյում դանակահարության հետեւանքով։ Մարտի 27-ին Հադերայում փոխհրաձգության հետեւանքով զոհվել է սահմանային ոստիկանության երկու աշխատակից։ Մարտի 30-ին Բնեյ Բրակում հրաձգության հետեւանքով սպանվել է Իսրայելի երկու քաղաքացի, Ուկրաինայի երկու քաղաքացի եւ մեկ ոստիկան»,- նշում է լրատվական գործակալությունը։

В центре Тель-Авива в четверг произошла стрельба, сообщает израильское СМИ Haaretz со ссылкой на местную полицию.
Сотрудники скорой помощи сообщили о по меньшей мере пяти пострадавших на улице Дизенгоф, включая по меньшей мере одного в тяжелом состоянии.
Служба скорой помощи «Маген Давид Адом» сообщила о многочисленных сценах стрельбы на оживленной улице.
«За последний месяц Израиль столкнулся с волной террористических атак. 22 марта четверо израильтян были убиты в результате ножевого нападения в Беэр-Шеве. 27 марта два офицера пограничной полиции были убиты в результате перестрелки в Хадере. 30 марта двое граждан Израиля, двое граждан Украины и офицер полиции были убиты в результате стрельбы в Бней-Браке», - отмечает информационное агентство.