2022 թվականի ապրիլի 7-ին Սիրիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության հետ համագործակցությամբ` Հայաստանի հումանիտար առաքելության 9-րդ մարդասիրական խումբը Հալեպի բուժհաստատություններին փոխանցել է 4 տոննա բժշկական և առողջապահական պարագաններ: Այս մասին NEWS.am_ը տեղեկանում է «Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոն» -ից։
Առողջապահության ոլորտի պատասխանատուններն իրենց երախտիքն են հայտնել հայ բժիշկներին ցուցաբերած բժշկական ամենօրյա աջակցության համար:
Ընդհանուր առմամբ, առաքելության առաջին օրվանից մինչև օրս Հալեպի բուժհաստատություններին փոխանցվել է 24 տոննա դեղորայք։

Девятая гуманитарная группа гуманитарной миссии Армении вместе с посольством Армении в Сирии 7 апреля доставила в медицинские учреждения Алеппо 4 т. медицинских принадлежностей. Об этом говорится в сообщении, распространенном на странице Центра гуманитарного разминирования и экспертизы в Facebook.
«Ответственные за сферу здравоохранения выразили благодарность за ежедневную медицинскую помощь, оказываемую армянскими врачами. В целом, с первого дня миссии и по сей день медицинским учреждениям Алеппо передано 24 т. медикаментов», - говорится в сообщении.